STRONA GŁÓWNA DELEGATURA PZD AKTUALNOŚCI KOMUNIKATY SPIS OGRODÓW OŚRODEK FINANSOWO- KSIĘGOWY GALERIA ZDJĘĆ PORADY SYMBOLE ZWIĄZKU JAK ZOSTAĆ DZIAŁKOWCEM CIEKAWE LINKI DO STRON ZASOBY STRONY WWW KRAJOWEJ RADY PZD ZASOBY STRONY WWW OKRĘGOWEGO ZARZĄDU ŚLĄSKIEGO PZD BROSZURY KOMISJA REWIZYJNA NASZE OGRODY – ZDJĘCIA POBIERANIE KONTAKT MAPA DOJAZDU WOLNE DZIAŁKI Z POŻÓŁKŁYCH STRON WIERSZE BIULETYNY

baner codzienniepomagam.pl
 

AKTUALNOŚCI

<< Nowsze  Starsze >>

Oferta Pracy - Księgowa/Księgowy

Napisany przez delegatura 2015-02-11 14:30:13 Środkowoeuropejski czas stand.

Polski Związek Działkowców
Okręgowy Zarząd Śląski
poszukuje osoby na stanowisko: Księgowa/ Księgowy

Ośrodka Finansowo-Księgowego oraz Delegatury Rejonowej OZ Śląskiego PZD w Gliwicach
Zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za:
prowadzenie pełnej księgowości Delegatury Rejonowej PZD OZ Śląskiego w Gliwicach oraz Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu Gliwic, Pyskowic, Knurowa, Gierałtowic, Toszku oraz Ziemięcic (Gmina Zbrosławice),
prowadzenie spraw kadrowych Delegatury Rejonowej PZD OZ Śląskiego w Gliwicach oraz Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
Od kandydatów oczekujemy:
wykształcenia średniego (mile widziane wykształcenie wyższe) ekonomicznego w zakresie księgowości/rachunkowości,
znajomości przepisów ustawy o ROD z dnia 13.12.2013r., prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, podatkowych,
znajomości programów księgowych (Symfonia, KSP, Płatnik),
gotowości do świadczenia pracy na ˝ etatu
bardzo dobrej organizacji pracy,
umiejętności analizowania dokumentacji,
dyskrecji, umiejętności zachowania tajemnicy służbowej,
komunikatywności, poprawnego posługiwania się językiem polskim,
dyspozycyjności,
odporności na stres,
Dodatkowym atutem będzie:
doświadczenie na podobnym stanowisku (mile widziane doświadczenie w zakresie księgowości Stowarzyszeń)

Oferujemy:

stabilność i dobre warunki pracy w oparciu o umowę o pracę
pracę w miłej atmosferze.
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie cv na adres:
Polski Związek Działkowców Okręgowy Zarząd Śląski ul. Kormoranów 1, 40-521 Katowice,
lub
slaski@pzd.pl
UWAGA:
miejsce wykonywania pracy w siedzibie Delegatury Rejonowej OZ Śląskiego PZD
w Gliwicach przy ul. Mielęckiego 16
Szczegółowe informacje dostępne w siedzibie OZ Śląskiego PZD oraz pod numerem telefonu 603 365 870. Osoba do kontaktu: Kierownik Delegatury Rejonowej OZ Śląskiego PZD w Gliwicach Pan Jan Pękala.
Prosimy o zamieszczenie zgody na wykorzystanie danych osobowych w procesie rekrutacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
Jednocześnie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Oferty należy nadsyłać do OZ Śląskiego PZD nie później niż do dnia 25.02.2015r.

OZ.Śl PZD (a.j)


Dziennik Trybuna: Sukces działkowców

Napisany przez delegatura 2015-02-11 10:23:26 Środkowoeuropejski czas stand."Tego w historii projektów obywatelskich nie dokonał dotąd nikt inny. Polski Związek Działkowców kolejny raz nie tylko bardzo starannie przygotował inicjatywę obywatelską, ale również wspólnie z działkowcami zebrał pod nią kilkaset tysięcy głosów i po raz drugi zjednoczył wokół działkowej sprawy posłów wszystkich ugrupowań" - czytamy w najnowszym Dzienniku Trybuna.

KR PZD (a.j.)


Media o projekcie ustawy „Stop Rozbiórkom Altan”

Napisany przez delegatura 2015-02-09 16:34:04 Środkowoeuropejski czas stand.


Działkowcy po raz kolejny pokazali, jaka tkwi w nich siła. Stając przez problemem likwidacji blisko 900 tysięcy altan potrafiliśmy się zjednoczyć i wspólnie ochronić swoje altany. 6 lutego Sejm uchwalił nasz projekt ustawy „Stop Rozbiórkom Altan”. Ten sukces nie mógł pozostać niezauważony. Media z całej Polski śledziły zmagania działkowców i PZD. Nasza inicjatywa została doceniona przez najważniejsze tytuły na polskim rynku prasowym.
Polska The Times podkreśliła, że projekt ustawy został poparty przez 700 tysięcy działkowców. Ta liczba najlepiej pokazuje poczucie wspólnoty w PZD. Zauważyli to także parlamentarzyści, którzy poparli nasz projekt niemal jednogłośnie.
Polskie Radio zwraca uwagę, że uchwalony projekt daje działkowcom możliwość otrzymania nieodpłatnego zaświadczenia stwierdzającego o zgodności altany z przepisami prawa. Ponadto wszelkie decyzje o nakazie rozbiórki altan zgodnych z zapisami nowej ustawy są anulowane lub wygasają. Dzięki tej regulacji działkowcy mogą w końcu odetchnąć z ulgą.
Gazeta Wyborcza dostrzegła, że projekt zainicjował PZD. To właśnie pod jego skrzydłami zawiązał się Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, który opracował projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane i niektórych innych ustaw. W ten sposób PZD ochronił działkowców przed likwidacją ogrodów bez odszkodowania przez gminy, które zgodnie z wyrokiem NSA uznały altany za samowole budowlane.
Rzeczpospolita podaje, że decyzja Sejmu uchroniła przed rozbiórką aż 900 tysięcy altan. To bardzo dobrze obrazuje w jak dużych kłopotach byli działkowcy. Zagrożenie rozbiórki altan wynikało z braku precyzyjnej definicji altany działkowej w prawie. Projekt ustawy przewiduje, że taki zapis zostanie wprowadzony do ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowcy z 13 grudnia 2013 roku.
TVP Parlament zauważa, że projekt ustawy był konsultowany przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, Rządowe Centrum Legislacyjne oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Świadczy to o tym, że PZD kompleksowo podszedł do problemu, nie pozostawiając miejsca na najmniejszą pomyłkę. Wszystkim członkom i organom PZD leży przecież na sercu dobro działkowców. Prezes PZD Eugeniusz Kondracki, który stoi na straży interesów działkowców, osobiście wziął udział w uzgadnianiu rządowych poprawek podczas spotkania z Panią Premier Ewą Kopacz.
Polska Agencja Prasowa podaje, że uchwalenie projektu ustawy jest „wielkim sukcesem działkowców”. Jest to piękne podsumowanie wielomiesięcznych wysiłków zarówno działkowców, jak i PZD.
Super Express wskazuje, że działkowcy byli aktywni już od samego początku walki o ustawę. Wysyłali oni setki listów do posłów i Marszałka Sejmu. Efekty pokazują, że ich starania zostały zauważone.

Walkę działkowców o ustawę śledziły także, m.in. wirtualnapolska.pl, onet.pl, interia.pl, biznes.pl, gazeta.pl, bankier.pl, Fakt, Gazeta Polska, Radio Maryja, Express Ilustrowany, Dziennik Trybuna, Kurier Lubelski, Gazeta Zachodnia, Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Gazeta Krakowska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Ostrowiecka, Głos Wielkopolski, SuperNowości.pl.
(AD)
KR PZD (a.j.)


Zebranie sprawozdawczo – wyborcze w ROD IRYS w Knurowie

Napisany przez delegatura 2015-02-08 19:36:39 Środkowoeuropejski czas stand.

W dniu 07.02.2015 r odbyło się zebrania Sprawozdawczo –Wyborcze na ROD,, Irys’’ w Knurowie było to pierwsze zebranie w rejonie działania Delegatury Gliwicach. Zebranie otworzył Prezes ogrodu, który po powitaniu działkowców przywitał również przedstawicieli OZSl. i Delegatury PZD w Gliwicach w osobach; Członka OZSl. Pana Stanisława Kalisza. Członka OKR Pana Zenona Jabłońskiego oraz Kierownika Biura Delegatury PZD w Gliwicach. Zebranie z powodu braku kworum na pierwszy termin odbyło się w II terminie. Po otwarciu zebrania w II terminie dokonano wyboru Przewodniczącego zebrania, który odczytał porządek i regulamin dzisiejszego zebrania, które w głosowaniu zostały przyjęte jednogłośnie. W dalszej kolejności dokonano wyborów Komisji Mandatowej, Komisji Wyborczej i Komisji Uchwał i Wniosków. Następnie Prezes ROD Pan Piotr Dylnicki złożył sprawozdanie zarządu za kadencje oraz za 2014r wraz ze sprawozdaniem finansowym za okres od 19.01.2014r do 21.12.2014r.A Przewodniczący Komisji Rewizyjnej dokonał oceny pracy zarządu za kadencje oraz za 2014r oraz złożył wniosek o udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi, którego działalność komisja oceniła pozytywnie. Następnie Prezes ogrodu złożył projekt planu pracy wraz z preliminarzem finansowym na 2015r oraz projekt planu pracy na następna kadencję. Po tych wystąpieniach wywiązała się dyskusja, nad preliminarzem finansowym oraz planem pracy na 2015r.Tematem wiodącym tej dyskusji było elektryfikacja ogrodu i działek oraz ze to jest najważniejsze zadania dla ogrodu i należy go przyjąć do planu pracy na 2015r.Po dyskusji Komisja Mandatowa odczytała protokół, w którym stwierdziła ze zebranie w II terminie jest prawomocne i może podejmować Uchwały. W związku z tym Przewodniczący zebrania zarządził głosowania nad; Sprawozdanie zarządu za 2014r wraz z sprawozdaniem finansowym zatwierdzono jednogłośnie. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za kadencję i za 2014r wraz z wnioskiem o absolutorium przyjęto jednogłośnie. Dokonano ustaleń ze składów osobowych przyszłych władz ogrodu zarządu na 5 osób a Komisji Rewizyjnej na 3 osoby. oraz 1 delegata na Konferencję Przedzjazdową zgodnie z wytycznymi OZŚl. W dalszej kolejności zgłaszano kandydatów do władz ogrodu i na delegata, które Komisja Wyborcza notowała. Po zakończeniu zgłaszania kandydatów Komisja Wyborcza każdego z nich poddawała pod głosowanie wszystkie kandydatury w głosowaniu przyjmowane były jednogłośnie, co mogło świadczyć o zaufaniu działkowców do tych kandydatur. Delegatem został wybrany dotychczasowy Prezes ROD Pan Piotr Dylnicki.
Po wyborach komisja Uchwał i Wniosków przedstawiała projekty uchwał a Przewodniczący zabrania poddawał ich pod głosowanie. Wszystkie uchwały przyjmowane były jednogłośnie, co świadczyło ze działkowcy akceptowali założony plan działania na 2015r oraz że wykonanie go gwarantuje preliminarz finansowy. Na tym zebranie zakończono a przedstawicielom obsługujących to zebranie działkowcy wraz z zarządem dziękowali za pomoc w jego przeprowadzeniu zgodnie z przepisami.
Ocena przygotowania i przeprowadzenia tego zebrania, przez obsługujących jest pozytywna.

Żródło i foto J.P.


Sejm uchwalił ustawę „Stop Rozbiórkom Altan”

Napisany przez delegatura 2015-02-06 10:19:50 Środkowoeuropejski czas stand.Wielki sukces działkowców i PZD! Po wielomiesięcznych pracach i ponad 700 tysięcy podpisów poparcia Sejm uchwalił ustawę, która zabezpiecza altany działkowe przez rozbiórką. 436 posłów głosowało za ustawą, 3 wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciw. Posłowie nie mieli żadnych wątpliwości, co do tego, że projekt jest słuszny i potrzebny.
Teraz projekt ustawy trafi pod obrady Senatu, który ma 30 dni na jego rozpatrzenie. Po zatwierdzeniu projektu przez Senat zostanie on skierowany do podpisania przez Prezydenta. Działkowcy są już coraz bliżej końca batalii o ochronę ponad 900 tysięcy altan w całej Polsce.
Przypomnijmy jak wyglądały dotychczasowe zmagania działkowców i PZD.
Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane i innych ustaw został zainicjowany przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców. Projekt opracował i zgłosił Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Rozbiórkom Altan”, którego pełnomocnikiem jest mec. Bartłomiej Piech i mec. Tomasz Terlecki.
Opracowanie projektu było spowodowane zagrożeniem dla altan działkowych wynikającym z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. NSA w swoim orzeczeniu podał definicję altany posługując się słownikiem języka polskiego. Jednak przytoczona przez niego definicja była zupełnie oderwana od rzeczywistego wyglądu i sposobu użytkowania altan w ogrodach działkowych. Nadzór Budowlany, posiłkując się definicją altany podaną w wyroku NSA, zaczął wydawać nakazy ich rozbiórki. Ponadto władze miast uznając, że budynki w ROD nie spełniają kryteriów altany podanych w orzeczeniu NSA, kazały odprowadzać podatki od tych nieruchomości. W zapisach prawa altany zwolnione są od podatku, jednak w oczach wszystkich urzędników to, co od ponad 100 lat było altaną, przestało nią być. Działkowcy znaleźli się w bardzo trudnym położeniu.
Jak bardzo jest to potrzebny projekt ustawy dla środowiska działkowego pokazało złożonych pod nim ponad 700 tysięcy podpisów poparcia. Przez ostanie miesiące działkowcy nie ustawali jednak w walce o zachowanie swoich altan śląc setki listów w tej sprawie do posłów, Prezesa Rady Ministrów oraz Marszałka Sejmu.
Prace sejmowe nad projektem poprzedziło (24 listopada 2014 roku) spotkanie Premier Ewy Kopacz z Prezesem Polskiego Związku Działkowców Eugeniuszem Kondrackim i z pełnomocnikami Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Rozbiórkom Altan”. Strona rządowa zaproponowała poprawki do projektu, które zostały zaakceptowane przez Związek.
Pierwsze czytanie projektu „Stop Rozbiórkom Altan” odbyło się 18 grudnia 2014 roku. Sejm na wniosek Marszałka Sejmu skierował projekt obywatelski do prac w Komisji Infrastruktury. Jej posiedzenie miało miejsce 15 stycznia 2015 roku. Członkowie Komisji Sejmowej przedyskutowali i przyjęli wszystkie poprawki zgłaszane przez stronę rządową. Projekt został zaaprobowany przez Komisję i skierowany do drugiego czytania w Sejmie.
4 lutego 2015 roku w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu. Poprawkę do niego zgłosił poseł Zbyszek Zaborowski z SLD. Tego samego dnia, na wieczornym posiedzeniu, Komisja Infrastruktury odrzuciła poprawkę, a projekt trafił do trzeciego czytania (6 lutego 2015 roku), podczas którego został uchwalony przez Sejm.

(AD)
KR PZD (a.j.)


Kto odpowiada za pożary altan w ogrodach działkowych w okresie zimowym?

Napisany przez delegatura 2015-02-05 14:26:57 Środkowoeuropejski czas stand.

Pojawiające się w ostatnim czasie informacje prasowe na temat tragicznych w skutkach pożarów altan na terenie ogrodów działkowych w zimie, powodują nieporozumienia sugerując, iż zarządy ROD nie dbają o osoby bezdomne lub zamieszkujące na terenie rodzinnych ogrodów działkowych. Zapomina się jednak o tym, iż zgodnie z art. 12 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z dnia 13 grudnia 2013r. na terenie działki obowiązuje zakaz zamieszkiwania.

Media o pożarach w ROD

W ostatnim czasie doszło do tragicznych wypadków, w których życie stracili ludzie – najczęściej osoby bezdomne, które nocując w altanach wznieciły pożary. Do takiego zdarzenia doszło między innymi w ROD „Promyk” przy ul. Orląt Lwowskich w Warszawie w nocy z 21 na 22 stycznia br.
Czytając informacje w prasie na temat podobnych wypadków można odnieść wrażenie, że ton tych doniesień sprowadza się do jednego – wszystko jest winą nieludzkich decyzji zarządów ROD, które na czas zimy odcinają prąd i wodę, przyczyniając się do pogorszenia warunków ludzi bezdomnych, co prowadzi do tragicznych wypadków, czyli pożarów altan. Trzeba pamiętać, iż ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych zakazuje zamieszkiwania na działkach, a ponadto zimą działkowcy nie przebywają na działkach i z tego względu trudno także o reakcję w przypadku zauważenia osób bezdomnych lub zamieszkujących na terenie ogrodów działkowych.
W związku z tym osoby, które decydują się na stałe przebywanie, czy zamieszkiwanie na terenie ogrodów działkowych – nie tylko w zimie, ale przez cały rok – po pierwsze najczęściej nie są użytkownikami działki, a po drugie samowolnie i bezprawnie zamieszkują altany, więc po prostu łamią prawo. Nie jest, więc winą PZD oraz jego jednostek terenowych, że dochodzi do pożarów altan na terenie działek.
Kto powinien zaopiekować się bezdomnymi?
Wydaje się, że dbanie o los osób bezdomnych leży raczej po stronie władz miast, a nie po stronie zarządów ogrodów działkowych. Poza tym rodzi się pytanie czy akcja liczenia bezdomnych organizowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a przeprowadzana w styczniu przez samorządy powinna rozpoczynać się dopiero zimą? Czy nie jest na to za późno i za zimno, kiedy już dochodzi do wypadków, bo bezdomni muszą się jakoś dogrzewać i chwytają się każdego sposobu?
Paradoksalnie w czasie, gdy prowadzono ogólnopolską akcję liczenia bezdomnych w nocy z 21 na 22 stycznia br., w ROD „Promyk” w warszawskim Ursusie doszło do tragicznego pożaru, w którym zginęły dwie osoby.
Oczywistym jest, że altana na terenie ogrodów działkowych jest łatwym schronieniem dla osób bezdomnych, które po prostu chcą przetrwać najtrudniejszy dla nich okres w roku. Nie można jednak obarczać odpowiedzialnością zarządów ogrodów za wypadki z udziałem bezdomnych, ponieważ zarządy powołane są do przestrzegania prawa, czyli ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Altany płoną w całej Polsce

Pożary na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych są problemem, z którym zmagają się ogrody w całej Polsce. Tylko w styczniu bieżącego roku straż pożarna interweniowała już kilkanaście razy.
4 stycznia spaliła się altana w ROD przy ul. Celtyckiej we Wrocławiu. Nikt nie został ranny. Dwa dni później, 7 stycznia pożar wybuchł w altanie w ROD przy ul. Jasieńskiej w Gdańsku. Strażacy szybko podjęli interwencję, ponieważ w budynku znajdowały się dwie butle z gazem. W altanie, która spłonęła, zazwyczaj koczowali bezdomni. Na szczęście tym razem nikogo w niej nie było. Natomiast zaledwie pięć dni później, 13 stycznia pożar strawił altanę w ROD przy ul. Parkowej w Opolu.
Tragiczny finał miał pożar w ROD przy ul. Łowińskiego w Krakowie. Wieczorem 15 stycznia straż pożarna uratowała z płonącej altany dwóch mężczyzn. Niestety jeden z nich zmarł. Przyczyną pożaru była farelka elektryczna. Mężczyźni przebywający w altance prawdopodobnie zasnęli po spożyciu alkoholu. Ocalony mężczyzna miał prawie promil alkoholu we krwi.
Z kolei 20 stycznia ogień pochłonął altanę w ROD przy ul. Rynkowej w Kętrzynie. Tego samego dnia spaliła się też altana w ROD „Kąpiele Słoneczne” przy ul. Parkowej w Grudziądzu. W akcji gaśniczej brało udział aż pięć zastępów straży pożarnej, a straty oszacowano na 15 tysięcy złotych.
To zaledwie kilka przykładów pożarów na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych w ostatnim czasie. Należy jednak pamiętać, że prawo powszechne i związkowe zakazuje całorocznego zamieszkiwania w ROD. Wszystkich działkowców prosi się o zgłaszanie osób nielegalnie zamieszkujących działki zarządom ogrodów i odpowiednim służbom.
(OMA, AD)
KR PZD (a.j.)


Komisja Infrastruktury odrzuciła poprawkę SLD do projektu „Stop Rozbiórkom Altan

Napisany przez delegatura 2015-02-05 12:54:34 Środkowoeuropejski czas stand.4 lutego br. (środa) na wieczornym posiedzeniu Komisji Infrastruktury odrzucono poprawkę do projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane i innych ustaw zgłoszoną przez SLD.
Poprawka zgłoszona podczas drugiego czytania przez posła Zbyszka Zaborowskiego z SLD, dotyczyła legalizacji wszystkich obiektów wybudowanych na terenie ROD przed dniem wejścia w życie procedowanej ustawy, bez względu na ich parametry. Jej ewentualne wejście w życie oznaczałoby, iż zostałby zalegalizowany każdy budynek wzniesiony na terenie ROD - niezależnie od wymiarów, parametrów czy charakteru.
Niestety na posiedzenie Komisji nie zaproszono przedstawicieli Komitetu, ani działkowców. W efekcie w trakcie blisko półgodzinnej dyskusji dało się zauważyć, że brak głosu strony społecznej uniemożliwił pełne zaprezentowanie argumentów przemawiających za zachowaniem najważniejszych postanowień projektu, pod którym podpisało się ponad 700 000 obywateli, głównie działkowców. Tymczasem, jak wskazywało jego uzasadnienie, decyzja o wykluczeniu legalizacji tzw. altan ponadnormatywnych była świadomą decyzją projektodawców i niewątpliwie umożliwiła uzyskanie szerokiego poparcia społecznego działkowców, których przytłaczająca większość działa zgodnie z prawem (a przynajmniej jego duchem) i potępia przypadki jego łamania.
Ostatecznie podczas głosowania 13 posłów z Komisji Infrastruktury opowiedziało się przeciwko poprawce, 9 było za, a 1 wstrzymał się od głosu. Warto zaznaczyć, iż jak wynika z wypowiedzi posłów, odrzucenie poprawki nie oznacza, że będą oni przeciwni projektowi obywatelskiemu. Jak zapowiedział poseł Z. Zaborowski, niezależnie od losów poprawki, zamierza on głosować za projektem obywatelskim, gdyż nawet bez niej, zasadniczy cel ustawy, czyli zagwarantowanie bezpieczeństwa prawnego altan „normatywnych”, w pełni uzasadnia poparcie projektu obywatelskiego. Tak, więc wszystko wskazuje na to, że tak jak dotychczas, inicjatywa działkowców może liczyć na poparcie wszystkich klubów w Sejmie.
Po wczorajszym głosowaniu projekt ustawy „Stop Rozbiórkom Altan” wróci do Sejmu na trzecie czytanie, podczas którego odbędzie się głosowanie na posiedzeniu plenarnym. Najbliższe głosowania zaplanowano na 6 lutego (piątek), jednak jak dotychczas brak jest informacji czy projekt „Stop Rozbiórkom Altan” został wprowadzony do porządku obrad w tym dniu.
(BP, AD)
KR PZD (a.j.)


Błąd w karcie pocztowej „Zaproszenie na walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze”

Napisany przez delegatura 2015-02-05 10:36:04 Środkowoeuropejski czas stand.
Informujemy, że w drukarni powstał błąd w karcie pocztowej „Zaproszenie na walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze”. Prawidłowa nazwa zebrania widnieje na stronie, na której znajduje się proponowany porządek obrad. Jednak na stronie drugiej jest napis „Walne zebranie sprawozdawcze”. W chwili obecnej można tylko podczas wypisywania zaproszeń uzupełnić ręcznie wpisując właściwą nazwę walnego zebrania.
Przepraszamy za błąd, ale był on niemożliwy do usunięcia w momencie, gdy dowiedziała się o nim Krajowa Rada.

KR PZD (a.j.)


<< Nowsze  Starsze >>
POWRÓT

Dzisiejszego dnia stronę odwiedziło » » » 2
W tym tygodniu stronę odwiedziło » » » 2303
W tym miesiącu stronę odwiedziło » » » 520
W tym roku stronę odwiedziło » » » 92981
Od początku stronę odwiedziło » » » 494986
 
Rekordowo odwiedziło nas 1130 Internautów w dniu 2016.04.16

© 2010 by Lex_killmen