STRONA GŁÓWNA DELEGATURA PZD AKTUALNOŚCI KOMUNIKATY SPIS OGRODÓW OŚRODEK FINANSOWO- KSIĘGOWY GALERIA ZDJĘĆ PORADY SYMBOLE ZWIĄZKU JAK ZOSTAĆ DZIAŁKOWCEM CIEKAWE LINKI DO STRON NASZE OGRODY – ZDJĘCIA POBIERANIE KONTAKT MAPA DOJAZDU KSIĘGA GOŚCI WOLNE DZIAŁKI Z POŻÓŁKŁYCH STRON WIERSZE

baner codzienniepomagam.pl
 

AKTUALNOŚCI

<< Nowsze  Starsze >>

ROD Budowlani wybrał stowarzyszenie ogrodowe PZD

Napisany przez delegatura 2014-09-07 09:21:16 Środkowoeuropejski czas letni
W sobotę 6.09.2014 przy pięknej słonecznej pogodzie na terenie ROD "Budowlani" w Gliwicach przeprowadzono zebranie Wszystkich Działkowców.
Delegaturę Gliwice reprezentowała p. Janina Banasik.Celem zebrania był wybór stowarzyszenia, które będzie zarządzało ogrodem (art.69 ust.1 oraz art.72 ust.1 ustawy o ROD z dnia 13.12.2013)

Zgodnie z zawiadomieniem listownym zebranie rozpoczęto o godz.14:00.
Prezes ogrodu przywitał zebranych działkowców i poinformował o celu dzisiejszego spotkania. Następnie wybrano przewodniczącego zebrania, którym jednogłośnie został p. Zabłocki Maciej. Odczytano i przegłosowano porządek oraz regulamin zebrania. Dokonano wyboru protokolanta, Komisji Mandatowej oraz Uchwał i Wniosków. W dalszej części Komisja Mandatowa przedstawiła protokół stwierdzający, iż na 244 wszystkich członków obecnych jest 67.Komisja stwierdziła, że Zebranie wszystkich działkowców jest niezdolne do podejmowania uchwał. W związku z tym przewodniczący zakończył zabranie w I terminie i ogłosił, że II termin zebrania odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz.14:30.
W półgodzinnej przerwie Komisja Mandatowa zbierała podpisy na drugiej liście obecności a pan prezes przedstawił aktualną sytuację w Związku, wyrok NSA w sprawie altan oraz omówił pismo RPO skierowane do wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej.
O godz.14: 30 rozpoczęto zebranie w II terminie.
Zebranie otworzył prezes ROD a po ponownym wyborze go na przewodniczącego odczytał porządek i regulamin, który został przyjęty jednogłośnie.
Dokonano wyborów; protokolanta, Komisji Mandatowej oraz Komisji Uchwał i Wniosków.
Następnie głos zabrała Komisja Mandatowa, która odczytała protokół; na 244 wszystkich działkowców ROD Budowlani w II terminie udział bierze 76 osób, co stanowi 31% i zgodnie z art,72 ust 2 Zebranie w II terminie jest zdolne do podejmowania uchwał, Głos zabrał v-ce prezes ogrodu p. Jan Wnuczek który złożył wniosek aby ROD Budowlani pozostał w stowarzyszeniu P Z D.
Komisja Uchwał i Wniosków przyjęła ten wniosek i odczytała projekt uchwały; Zebranie wszystkich działkowców z ROD „Budowlani'' w Gliwicach zwołane na podstawie art.69 ust.1 ustawy o ROD z dnia 13 grudnia 2013r obradujące w dniu 06.09.2014r zgodnie z art .70 ust .1 pkt.1 postanawia; Pozostawić Rodzinny Ogród Działkowy ,,Budowlani '' w Gliwicach jako jednostkę organizacyjną stowarzyszenia ogrodowego Polskiego Związku Działkowców i powierzenie mu dalsze prowadzenie ogrodu.
Uchwała została przegłosowana jednogłośnie i zaakceptowana dużymi brawami. Po podjęciu uchwały przewodniczący zakończył obrady.Źródło i zdjęcia Janina Banasik
Radosne obchody Krajowych Dni Działkowca 2014 roku

Napisany przez delegatura 2014-09-06 20:18:59 Środkowoeuropejski czas letniBlisko 600 działkowców z całej Polski przyjechało w dniu 6 września do Warszawy, by wspólnie świętować kolejne już Krajowe Dni Działkowca. Rok temu nikt nie miał pewności, że działkowcy będą mogli spotkać się ponownie z okazji tego wielkiego święta. Jednak dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich użytkowników działek uchwalona została nowa ustawa o ROD, która jest gwarantem dalszego istnienia ogrodów działkowych w Polsce.

Uroczystego otwarcia Krajowych Dni Działkowca dokonał Prezes PZD Eugeniusz Kondracki, który w pierwszych swoich słowach podziękował działkowcom za aktywność i zaangażowanie, które po raz kolejny okazały się kluczem do wspólnego sukcesu. „Dotychczas osiągnęliśmy bardzo dużo i nikt nie może tego podważyć. To, że możemy być dzisiaj razem i wspólnie świętować też to potwierdza. Mam nadzieję, że tegoroczne Dni Działkowca dodadzą nam sił. Są, bowiem kolejnym potwierdzeniem naszej siły i solidarności, które od zawsze były naszą mocną stroną. Musimy pamiętać, że wszyscy razem i każdy z nas z osobna przyczyniamy się do tego, by ogrody działkowe zachowane zostały dla przyszłych pokoleń- podkreślał Prezes PZD.

Następnie odbyło się uroczyste wprowadzenie sztandarów reprezentujących wszystkie Okręgowe Zarządy oraz odśpiewany został hymn „Zielona Rzeczpospolita”.

Wszystkich działkowców uroczyście powitał Prezes ROD „Rakowiec” Ryszard Niedbała, który po raz trzeci gościł w swoim ogrodzie działkowców z okazji święta Krajowych Dni Działkowca. Prezes przypomniał, że jego ogród istnieje od 1927 roku. Przez ten cały czas nie brakowało wielu trudnych momentów, ale działkowcy pokonali je wspólnymi siłami, dzięki czemu kilka pokoleń działkowców, a także okoliczni mieszkańcy, mogą cieszyć się urokami Rakowca.

Działkowcy pracują, ale i świętują

Prezes PZD Eugeniusz Kondracki przypomniał, że Krajowe Dni Działkowca to wielkie święto plonów, które ma długoletnią tradycję. Podobne imprezy organizowane są w ogrodach w całej Polsce, a także w całej Europie. Święto to stwarza doskonałą okazję do tego, by działkowcy mogli się spotkać i wspólnie cieszyć się z tego, co dają ogrody działkowe.

Prezes PZD podkreślił, że tegoroczne Dni Działkowca są z pewnością wyjątkowe, podobnie jak cały miniony rok, w którym działkowcy skupieni byli przede wszystkim na walce o obywatelski projekt ustawy o ROD. Ich działania zostały jednak zwieńczone dużym sukcesem, dlatego tegoroczne Dni Działkowca stwarzają wyjątkową okazję do świętowania.

„Możemy być dumni, że jesteśmy działkowcami, bo nie ma w Polsce organizacji, która potrafiłaby się zmobilizować w trudnych momentach tak jak my. Cieszę się, że jesteśmy dziś tu razem, bo ostatni rok pokazał, że mamy realne powody do tego, by dziś być tu razem i wspólnie cieszyć się świętem wszystkich działkowców”- mówił Prezes PZD.

Eugeniusz Kondracki podkreślił, że walka o nową ustawę działkową nie była łatwa, jednak zakończyła się olbrzymim sukcesem. - Jestem dumny z tej ustawy i wiem, że Państwo też jesteście dumni, bo to wynik naszej wspólnej działalności i walki. Dlatego musimy utrzymać w mocy zapisy tej ustawy. Prawo jest prawem, a ustawa jest ustawą i trzeba ją realizować i wdrażać na ile to możliwe i na ile się da.


Razem walczymy o lepsze jutro.
Prezes podkreślił, że z niepokojem przyjął wystąpienie Związku Miast Polskich, który jeszcze w grudniu ubiegłego roku zgłosił zastrzeżenia, co do jej konstytucyjności. Wystąpienie to wywołało też prawdziwą burzę wśród działkowców, którzy swój sprzeciw wyrazili w setkach stanowisk skierowanych do prezesa ZMP Ryszarda Grobelnego. Prezes Kondracki wyraził uznanie dla działkowców za ich determinację i mobilizację, jaką się wykazali. Efektem tego jest bowiem porozumienie, jakie strony zawarły 28 lipca br. Zgodnie z nim Związek Miast Polskich wycofał swoje zastrzeżenia do nowej ustawy działkowej oraz zadeklarował współpracę z Polskim Związkiem Działkowców i działkowcami.

Prezes PZD odniósł się także do styczniowego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który pod znakiem zapytania postawił legalność, a więc i dalsze istnienie niemal wszystkich altan w ROD. W odpowiedzi na to Związek opracował projekt ustawy nowelizującej prawo i w efekcie gwarantującej spokój działkowcom. Obecnie trwa akcja zbierania podpisów pod projektem. Na ten moment jest ich 250 tysięcy, jednak - jak mówił Prezes PZD- do zakończenia akcji pozostało 43 dni, dlatego warto dobrze wykorzystać ten czas. Każdy podpis ma, bowiem znaczenie i przyczynia się do ostatecznego sukcesu wszystkich działkowców. „Musimy, bowiem pamiętać, że im większym poparciem cieszy się jakaś inicjatywa, tym większe szanse na jej przyjęcie w Sejmie. To od nas zależy czy uda nam się powtórzyć sukces związany ze zbieraniem podpisów pod projektem obywatelskim. Sukces jest rękach nas wszystkich. Trzeba nadal walczyć. Ale w tą walkę musi włączyć się każdy - – mówił prezes PZD.

Prezes Kondracki podziękował wszystkim, którzy od wielu miesięcy dają wyraz swojego poparcia dla działań Związku, śląc tysiące listów, a także zbierając podpisy pod projektem obywatelskim, który ma dostosować definicję altany do orzeczenia wydanego przez NSA, a tym samym obronić blisko 900 tys. altan w ogrodach działkowych. - Czekaliśmy pół roku i nic się nie działo. Dlatego przygotowaliśmy ustawę nowelizującą prawo budowlane i ustawy pokrewne. Tylko ona może przywrócić spokój na działkach.

Prezes PZD wspominał także wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich. – Do Pani prof. Lipowicz wystosowano kilkaset zbiorowych stanowisk, listów i wystąpień. Działkowcy dają wyraz prawdzie, piszą i proszą o zaprzestanie szkodliwych działań, gdyż wiedzą, że w całej sprawie chodzi tylko i wyłącznie o cenne tereny ogrodów działkowych – mówił. Wspominał także, że pretekstem do wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich przeciwko nowej ustawie działkowej były wystąpienia od stowarzyszeń ogrodowych z Krosna, Przemyśla i Krakowa. - To ewidentne wykorzystywanie pozorów, by walczyć z całą wielką organizacją działkowców, która stoi na straży praw ogrodów działkowych. Już od 25 lat ogrody działkowe są w Polsce atakowane – podkreślał Prezes Kondracki. - Trzeba nadal walczyć. Dzisiaj została nam walka i praca. Chciałbym, by została tylko praca nad ogrodami, by ogrody były coraz piękniejsze i mogły służyć nam i całemu społeczeństwu. Aby tak było, w dużej mierzy zależy także od nas. Życzę radosnego świętowania – powiedział na zakończenie swojego wystąpienia Prezes Eugeniusz Kondracki.

Solidarność aktywna działkowców

Następnie odczytany został List uczestników Krajowych Dni Działkowca do Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Ireny Lipowicz w obronie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Działkowcy wyrazili w nim swoje zaniepokojenie i obawy, jakie w środowisku działkowców wywołują inicjatywy podejmowane przez RPO. „Apelujemy o zaprzestanie angażowania urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich w działania wymierzone przeciwko obywatelskiej ustawie o ROD. (…) Z ubolewaniem możemy jedynie stwierdzić, że formułując krytyczne oceny na temat nowej ustawy o ROD, nie zadbała Pani o zweryfikowanie podstaw, na których zostały one oparte. W szczególności zachęcamy Panią do bliższych kontaktów z organizacją zrzeszającą ponad milion działkowców w Polsce – Polskim Związkiem Działkowców. (…) Zgodnie z ustawą to my działkowcy mamy zadecydować o przyszłości naszych ogrodów”- czytamy w stanowisku. Działkowcy wyrazili w nim też nadzieję, że po zapoznaniu się przez RPO z całokształtem problemów, z jakimi borykają się działkowcy zmieni ona nastawienie do obywatelskiej ustawy o ROD i wycofa się z inicjatyw, które tak bardzo zaniepokoiły działkowców. Pod listem tym podpisało się blisko 600 uczestników Krajowych Dni Działkowca.

Następnie odczytano Apel, w którym zwrócono się do wszystkich Działkowców i Zarządów ROD o kontynuowanie solidarnej ochrony wspólnych praw użytkowników działek i nowej ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Ponieważ nieprzyjaznym działkowcom środowiskom wciąż zależy na przejęciu terenów ogrodów działkowych, wszyscy działkowcy muszą nadal się bronić. Musimy być zwarci i zintegrowani, bo jak pokazuje historia od zawsze był to klucz do naszego sukcesu. Pamiętajmy, że solidarność jest dobra, ale solidarność aktywna jeszcze lepsza”- czytamy w apelu. Apel został przyjęty przez aklamację, a dodatkowym znakiem poparcia był łańcuch połączonych dłoni wszystkich uczestników Krajowych Dni Działkowca, symbolizujący solidarność i integrację.

Wystąpienia gości

Głos zabrał także minister Jerzy Pietrewicz z Ministerstwa Gospodarki, który przybył w imieniu wicepremiera Janusza Piechocińskiego. Jak mówił, nie dziwi się działkowcom, że bronią swoich działek tak konsekwentnie, bo na ich dzisiejszy kształt składa się praca kilku pokoleń Polaków. Jerzy Pietrewicz zapewnił w imieniu wicepremiera, że działkowcy mogą być spokojni o swoje altany, bo sprawa ta z całą pewnością zakończy się na ich korzyść. Zaznaczył także, że Krajowe Dni Działkowca są znakomitą okazją by podziękować tym wszystkim, którzy z dużą determinacją walczą o ogrody działkowe, które są ważnym ubogaceniem naszych miast. Przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki złożył także na ręce Prezesa OZD list z gratulacjami od wicepremiera Janusza Piechocińskiego.

Gościem Krajowych Dni Działkowca był także poseł Dariusz Dziadzio. – „Pamiętam, jak wyjątkowo trudne były prace nad ustawą o ogrodach działkowych. Niestety wszystko wskazuje na to, że działkowcy będą musieli w najbliższym czasie stoczyć kolejną walkę w Sejmie. Tym razem o altany. Jednak - jak zapewniał poseł Dziadzio - działkowcy mogą liczyć na jego wsparcie i poparcie, tak, by i ta ustawa zapewniła wszystkim działkowcom bezpieczeństwo funkcjonowania na działce.Odczytane zostały także listy gratulacyjne od Ministra Rozwoju Rolnictwa i Wsi Marka Sawickiego, który gratulował działkowcom odznaczonym w krajowych konkursach oraz złożył podziękowania dla PZD za kształtowanie i rozwój ogrodów i społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Listy przesłali także – poseł Stanisław Kalemba, prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, przewodniczący OPZZ Jan Guz.

Nagrodzeni za pracę na rzecz ogrodów

Dużą część uroczystości poświęcono na przyznanie odznaczeń związkowych, wręczenie nagród i dyplomów laureatów konkursu ROD Roku 2014, Wzorowa Działka Roku 2014r. Nagrodzeni zostali także laureaci konkursów koszy dożynkowych, działkowych wypieków oraz win i nalewek. Prezydium KR PZD przyznało również odznaczenia działkowcom i działaczom za zasługi dla PZD, a także zaszczytną złotą odznakę zasłużonego działkowca za aktywną działalność społeczną.

Atmosfera, jaka towarzyszyła Krajowym Dniom Działkowca na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników tego święta. Było radośnie, gwarno, a także uroczyście. Wyróżnieni i nagrodzeni cennymi nagrodami działkowcy, zarządy i ogrody nabrali nowych sił do podejmowania kolejnych wyzwań i wysiłków na rzecz budowania i rozwoju ogrodów działkowych. Ci, którzy przyjechali z całej Polski, by wspólnie z innymi działkowcami świętować i cieszyć się wspólnym sukcesem ogrodów, działkowców i Polskiego Związku Działkowców, podkreślali, że jest to święto wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Krajowe Dni Działkowca były także znakomicie zorganizowane. Było wspólne ucztowanie i biesiadowanie, był śmiech, rozmowy, muzyka i tańce. Każdy uczestnik tego święta opuszczał bramy warszawskiego ogrodu Rakowiec z uśmiechem na twarzy i obietnicą powrotu na wspólne świętowanie za rok.

A wszystko to odbywało się w ROD „Rakowiec”, który w konkursie ROD ROKU 2014 zyskał tytuł „Najlepszy ROD 2014” w Polsce.

KR PZD (a.j)


Dożynki w ROD Szyb Wschód

Napisany przez delegatura 2014-09-05 21:32:22 Środkowoeuropejski czas letni


Dnia 30.08.2014r. W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Szyb Wschód odbyły się dożynki działkowe.Prezes ogrodu Edward Kasprzyk przywitał zaproszonych gości. Prezydenta miasta Adama Ramsa, V-ce przewodniczącego rady miasta Jerzego Pacha, radnego rady powiatu Gliwickiego P. Dawida Ramsa Członka OZ.Śl. PZD P. Stanisława Kalisza oraz radnych rady miasta P. Mariana Gruszki i Franciszka Szafarza.

Pan Prezydent Adam Rams wręczył okazały puchar dla prezesa ogrodu P. Edwarda Kasprzyka za propagowanie idei ogrodnictwa w naszym mieście.

Radny miasta Marian Gruszka wręczył podziękowanie dla ogrodu i zarządu za pomoc w organizacji festynu parafialnego.Został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą działkę 2014r. Wręczono nagrody rzeczowe i 13 dyplomów za wzorowe prowadzenie działki. Pan Stanisław Kalisz złożył życzenia wszystkim działkowcom, życzenia zdrowia, satysfakcji z uprawy działki i wytrwałości w obronie praw działkowców.
Podziękował także Prezydentowi Adamowi Ramsowi za zrozumienie sytuacji, w jakiej znaleźli się działkowcy oraz wspieranie i popieranie dążeń działkowców.

Po części oficjalnej goście i działkowcy zostali zaproszeni na poczęstunek tradycyjną grochówką. Nie zapomniano też o najmłodszych działkowcach – odbyły się konkursy z nagrodami.

Prezydent Miasta P. Adam Rams zasiadł za sterami pojazdu typu „Dzik” i w ten sposób zabawa rozkręciła się na dobre.
Do tańca przygrywał zespół „B&B” zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Tekst. S. Kalisz zdjęcia D. Skrzydlak


ROD Kwiat Brzoskwini w PZD

Napisany przez delegatura 2014-09-05 20:15:31 Środkowoeuropejski czas letni
W dniu 5 września 2014 r. odbyło się zebranie wszystkich działkowców ROD ,,Kwiat Brzoskwini w Gliwicach w celu wyboru stowarzyszenia które będzie zarządzać ogrodem.Zebranie otworzył prezes ROD Pan Zenon Chęciński, który powitał przybyłych działkowców. Z godnie z porządkiem obrad dokonano wyboru przewodniczącego dzisiejszego zebrania, którym został pan Zenon Chęciński. Przewodniczący odczytał porządek i regulamin zebrania, które zostały jednogłośnie przyjęte, w dalszej kolejności dokonano wyborów Komisji Mandatowej i Komisji Uchwal i Wniosków. Po dokonaniu wyborów przewodniczący zebrania oddał głos Komisji Mandatowej, która na podstawie listy obecności stwierdziła, że na 78 działkowców obecnych na zebraniu w I terminie uczestniczy 21 osób, co stanowi 26,92 % i stwierdziła ze zebranie odbywające się w I terminie jest nie zdolne do podejmowania uchwały, o której jest mowa w art.70 ust, 1 ustawy o ROD. W związku z powyższym przewodniczący zebrania ogłosił zakończenie zebrania w I terminie i zgodnie z zawiadomieniem zebranie odbędzie się w II terminie 30 min później. W przerwie zabrał głos Kierownik Biura Delegatury PZD, który omówił wyrok NSA w sprawie altan i jakie zagrożenie z tego powodu grozi działkowcom. W dalszym wystąpieniu omówił pismo RPO, które skierowała do wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej oraz inne zagadnienia związane z PZD, Po 30 min przerwie ponownie otworzył zebranie prezes ROD a po ponownym wyborze go na przewodniczącego zebrania odczytał porządek i regulamin, który został przyjęty jednogłośnie, następnie dokonano wyborów Komisji Mandatowej oraz Komisji Uchwał i Wniosków. Następnie oddał głos Komisji Mandatowej, która odczytała protokół, w którym na 78 działkowców w II terminie udział bierze 24 osoby, co stanowi 30.77% i zgodnie z art,72 ust 2 zebranie w II terminie jest zdolne do podejmowania uchwał, Po odczytaniu tego protokołu zabrał głos prezes ogrodu który złożył wniosek aby ROD ,,Kwiat Brzoskwini'' pozostawić w stowarzyszeniu PZD. Po złożeniu tego wniosku Komisja Uchwał i Wniosków odczytała projekt uchwały / Zebranie wszystkich działkowców z ROD, Kwiat Brzoskwini'' w Gliwicach zwołane na podstawie art.69 ust.1 ustawy o ROD z dnia 13 grudnia 2013r obradujące w dniu 05.09.2014r zgodnie z art .70 ust .1 pkt.1 postanawia; Pozostawić Rodzinny Ogród działkowy ,,Kwiat Brzoskwini'' w Gliwicach jako jednostkę organizacyjną stowarzyszenia ogrodowego PZD i powierzenie mu dalsze prowadzenia ogrodu. Uchwała ta została przegłosowana jednogłośnie. Po podjęciu uchwały przewodniczący zakończył obrady.


Źródło i zdjęcia kierownik delegatury Jan Pękala


ROD” NASZA PRZYSZŁOŚĆ” WYBRAŁ PRZYNALEŻNOŚĆ DO STOWARZYSZENIA PZD

Napisany przez delegatura 2014-09-05 10:10:07 Środkowoeuropejski czas letniW dniu 04.09.2014r o godz17-tej, zgodnie z zawiadomieniem listem poleconym każdego z działkowców, odbyło się zebranie decydujące o tym czy ogród pozostanie w strukturach PZD.Listy obecności były podpisywane pod kontrolą tożsamości i zgodnie z wydrukowaną imienną listą . O wyznaczonej porze zebranie otworzył prezes ROD pan Walerian Zimny.
Na przewodniczącego zebrania wybrano pana Stanisława Machnika, po czym ukonstytuowały się Komisja Mandatowa i Komisja Uchwał i Wniosków.Przewodniczący zebrania odczytał porządek zebrania oraz regulamin. Po obliczeniu przez Komisję Mandatową stwierdzono, iż zebranie w pierwszym terminie jest nieprawomocne, ponieważ obecność działkowców nie osiągnęła wymaganych 50%. Przewodniczący zamknął zebranie.W czasie, kiedy zbierano podpisy na zebranie w drugim terminie udzielałam informacji na temat wyroku NSA w sprawie rozbiórki altan oraz korzyści z pozostania w stowarzyszeniu PZD Pan prezes posiadając dużą wiedzę o sytuacji i obowiązujących działkowców przepisach uzupełnił moją wypowiedź.Po powtórzeniu procedury jak wyżej, odbyło się nowe zebranie. Stwierdzono na 202 działkowców 96 obecnych, co stanowi 46,15% co czyniło zebranie prawomocnym. Nie było zgłoszeń o chęci założenia nowego stowarzyszenia a wniosek prezesa o pozostaniu w stowarzyszeniu PZD został jednogłośnie przegłosowany.
Dziękując działkowcom za liczne przybycie prezes zamkną zebranie.

Źródło i zdjęcia Barbara Głogowska
Piękno waszych działek! Weź udział w konkursie!

Napisany przez delegatura 2014-09-04 22:43:26 Środkowoeuropejski czas letniDrodzy Działkowcy, to już ostatni moment na wzięcie udziału w organizowanym przez redakcję „działkowca” konkursie „Moja Działka”. Na Wasze zgłoszenia czekamy tylko do 20 września! Konkurs „Moja Działka” został ogłoszony w czerwcowym numerze miesięcznika „działkowiec” wraz z konkursem „Mój Ogród” przeznaczonym dla użytkowników ogrodów przy domach. W obu konkursach przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 36 000 zł! Zasady uczestnictwa są bardzo proste, zgłoszenia można przesyłać e-mailem lub zwykłą pocztą (liczy się data stempla).

Serdecznie zapraszamy!
Cele konkursu
Propagowanie dobrych wzorów zagospodarowania działek, promocja różnych sposobów ich wykorzystywania oraz wymiana doświadczeń pomiędzy użytkownikami. Mamy nadzieję, że konkurs ten przybliży aktualny poziom ogrodnictwa amatorskiego w naszym kraju a także preferowane kierunki rozwoju tego ogrodnictwa.
Dla kogo?
● Konkurs „Moja Działka” przeznaczony jest dla użytkowników działek w ROD
● W zgłoszeniach przewidziana jest prezentacja całych działek oraz najciekawszych, najpiękniejszych ich miejsc. Mogą to być zarówno uprawy owoców, warzyw, ziół (również pod osłonami czy w pojemnikach), jak też miejsca spełniające funkcję ozdobną, rekreacyjną i socjalną.
Warunki uczestnictwa

● Do dnia 20 września 2014 r. należy przesłać do Wydawnictwa zgłoszenie do udziału zawierające:

● Opis, który powinien dawać wyobrażenie o zagospodarowaniu i funkcjonalności całej działki;

● 10 lub więcej zdjęć przedstawiających całość lub najciekawsze fragmenty działki. Ważne jest zwrócenie uwagi na staranny wybór zdjęć (zgłoszenia będą oceniane głównie na ich podstawie);

Zdjęcia mogą być w formie cyfrowej lub na papierze fotograficznym. Zdjęcia cyfrowe powinny mieć wystarczającą rozdzielczość (waga przynajmniej 1000 KB, zapisane, jako jpg). W ustawieniach aparatu cyfrowego zwykle wystarcza w tym celu ustawienie rozdzielczości na średnią (medium). Wymogi takie są niezbędne, aby możliwa była publikacja zdjęć w formie druku. Zdjęcia na papierze fotograficznym powinny mieć rozmiar, co najmniej 10×15 cm, powinny być podpisane.

● Zgłoszenia mogą być przesyłane na adres pocztowy Wydawnictwa (ul. Bobrowiecka 1, 00-728 Warszawa, liczy się data stempla pocztowego) lub na adres e-mail redakcja@dzialkowiec.com.pl

● Uczestnik konkursu musi podać dane adresowe, nr tel., e-mail. Powinna też być podana nazwa ROD, w którym znajduje się działka. Na kopercie zgłoszenia lub w tytule e-maila prosimy umieścić dopisek z nazwą konkursu.

Nagrody

W konkursie „Moja Działka” przewiduje się wybór 3 laureatów (1,2,3, miejsce) oraz 3 wyróżnionych. Laureaci i wyróżnieni, oprócz nagród rzeczowych, otrzymają specjalne, pamiątkowe dyplomy oraz roczną prenumeratę „działkowca”. Dodatkowo, komisja konkursowa wskaże 100 uczestników, którzy zostaną nagrodzeni albumami ogrodniczymi Wydawnictwa „Działkowiec” oraz otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymają listowne podziękowania za uczestnictwo. Fundowane nagrody sponsorzy dostarczą laureatom i wyróżnionym na wskazane w zgłoszeniach adresy.

Rozstrzygnięcie

Oceną zgłoszeń zajmie się powołana przez wydawnictwo komisja konkursowa a rozstrzygnięcie konkursów ogłosimy w listopadowym wydaniu „Działkowca”.

Zgłoszenia konkursowe publikować będziemy w miesięcznikach „działkowiec”, „Mój Ogródek”, w witrynie internetowej „działkowca”, witrynie PZD, „Biuletynie Informacyjnym”, gazecie „Zielona Rzeczpospolita”.

Pełną informację n.t. konkursu znaleźć można również w czerwcowym wydaniu „działkowca”, w witrynie www.dzialkowiec.com.pl (Aktualności) lub pod linkiem http://www.dzialkowiec.com.pl/component/content/article/112-numer-biecy/912-w-konkursie-dzialkowca-2014

KR PZD (a.j)


Posiedzenie delegatuy

Napisany przez delegatura 2014-09-03 20:18:15 Środkowoeuropejski czas letniW dniu 03.09.2014r Odbyło się wspólne posiedzenie Delegatury Rejonowej w Gliwicach oraz Komisji Problemowych .Posiedzeniu przewodniczył Przewodniczący Delegatury Pan Tadeusz Kosowski, który powitał uczestników i zapoznał z tematami dzisiejszego posiedzenia. W dalszej kolejności omówił bieżącą sytuacje w Związku oraz w OZ Śl. W swym wystąpieniu szczególnie skupił się na wyroku NSA w sprawie altan ,piśmie RPO do wicepremier RP oraz projekcie statutu PZD.Następnym tematem posiedzenia była wstępną ocena odbytych zebrań wszystkich działkowców., Z dokumentacji która jest już złożona można ocenić że większość tych zebrań , była przygotowana i przeprowadzona bardzo dobrze . Wszystkie ogrody w których odbyły się te zebrania pozostają w stowarzyszeniu PZD. Po dokonanej analizuje nad odbytymi już zebraniami wnioski jakie z niej wynikają należy wdrożyć w przyszłych zebraniach których w mc. wrześniu odbędzie się 28 tyle jest ich już zaplanowanych. Następnie uzgodniony został harmonogram obsługi tych zebrań przez członków OZ i członków delegatury.Po dyskusji nad w/w tematami i wyczerpaniu zaplanowanych tematów Przewodniczący Delegatury zaapelował aby osoby obsługujące te zebrania były przygotowane do merytorycznej odpowiedzi na zadawane pytania przez uczestników tych zebrań.Źródło i zdjęcia Jan Pękala


Szkolenie w delegaturze

Napisany przez delegatura 2014-09-02 19:59:20 Środkowoeuropejski czas letni
W dniu 02.09.2014r w Delegaturze Rejonowej PZD w Gliwicach odbyło się kolejne szkolenie kandydatów i nowoprzyjętych do PZD w którym brało udział 24 osoby. Szkolenie prowadził wykładowca szkoleń PZD Pan Sebastian Ciągwa który bardzo w dostępny i zrozumiały sposób prowadzi wykłady. Tematami szkolenia był a ustawa o ROD z dnia 13 grudnia 2013r, projekt statutu PZD, omówienie najważniejszych zapisów w ustawie szczególnie praw i obowiązków działkowca.

Dokonał omówienia wystąpienia ZPO do wicepremier RP, wyroku NSA w sprawie altan ,omówił pismo OZ Śl dotyczące altan oraz jakie mogą ponosić szkody działkowcy w przypadku ich niezgodności zapisanych w ustawie.
Uczestnicy szkolenia zadawali pytania które ich interesują na które otrzymywali odpowiedzi ,ta dyskusja trwała nawet juz po zakończeniu szkolenia. Wniosek jaki można wyciągnąć z tych szkoleń jest jasny ,szkolenia takie są potrzebne bo nowi działkowcy na nich zdobywają podstawowe wiadomości z przepisów związkowych oraz ustawowych.

Źródło i zdjęcia Jan Pękala


<< Nowsze  Starsze >>
POWRÓT

Dzisiejszego dnia stronę odwiedziło » » » 67
W tym tygodniu stronę odwiedziło » » » 2288
W tym miesiącu stronę odwiedziło » » » 12989
W tym roku stronę odwiedziło » » » 38636
Od początku stronę odwiedziło » » » 292146
 
Rekordowo odwiedziło nas 935 Internautów w dniu 2015.03.22

© 2010 by Lex_killmen