STRONA GŁÓWNA DELEGATURA PZD AKTUALNOŚCI KOMUNIKATY SPIS OGRODÓW OŚRODEK FINANSOWO- KSIĘGOWY GALERIA ZDJĘĆ PORADY SYMBOLE ZWIĄZKU JAK ZOSTAĆ DZIAŁKOWCEM CIEKAWE LINKI DO STRON ZASOBY STRONY WWW KRAJOWEJ RADY PZD ZASOBY STRONY WWW OKRĘGOWEGO ZARZĄDU ŚLĄSKIEGO PZD BROSZURY KOMISJA REWIZYJNA NASZE OGRODY – ZDJĘCIA POBIERANIE KONTAKT MAPA DOJAZDU WOLNE DZIAŁKI Z POŻÓŁKŁYCH STRON WIERSZE BIULETYNY

baner codzienniepomagam.pl
 

AKTUALNOŚCI

<< Nowsze  Starsze >>

Kolejne zebranie szkoleniowe

Napisany przez delegatura 2015-02-19 22:30:09 Środkowoeuropejski czas stand.
W dniu dzisiejszym odbyła się druga(ostatnia) tura zebrań szkoleniowych członków Zarządów, Komisji Rewizyjnych oraz osób proponowanych na przewodniczących Walnych Zebrań.
W skład Delegatury Rejonowej PZD Gliwice wchodzą również ogrody Pyskowic. Dla Zarządów ogrodowych tego miasta szkolenie odbędzie się 26 lutego2015 r o godzinie16 tej w Miejskim Domu Kultury.Tak jak i wczoraj, szkolenie w Gliwicach odbyło się w ROD „Szarotka”. Uczestniczyło w nim 47 członków Zarządów. Dzisiejszy program był bardzo zbliżony do poprzedniego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie pani Gabrieli Sar-księgowej wyjaśniające wiele zawiłości w prowadzeniu gospodarki finansowej w ogrodach.

Prowadzący Zebranie, przewodniczący Delegatury pan Tadeusz Kosowski zwrócił uwagę na problemy z rejestracją Statutu PZD uchwalonego na nadzwyczajnym Krajowym Zjeździe PZD. Omówił również sytuację dotyczącą prawa budowlanego w odniesieniu do altan ogrodowych. Uważnie wysłuchano informacji na temat formalnego przygotowania zadań inwestycyjnych.Następnym prelegentem był pan Zdzisław Kowalik-szkoleniowiec naszej Delegatury. Tu zebrani mieli możliwość szczegółowego poznania jak należy prawidłowo przeprowadzić Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze.Sekretarz Delegatury B. Głogowska przypomniała o sprawach bieżących, jak składanie wniosków na odznaczenia, zgłaszanie ogrodów obchodzących w tym roku jubileusz itp. Ostatnie wystąpienie należało do Tadeusza Witka-Instruktora Krajowego SSI, który zaprezentował plan szkoleń instruktorskich na ten rok.

Spotkanie zakończyła dyskusja z udziałem: pana Izydora Wiorka - ROD Trynek, pana Ryszarda Bryły - ROD Pszczółka, pana Władysława Sety-ROD Ptasi Raj oraz pana Dietera Gorniga- ROD Urodzaj.Ciekawym tematem dyskusji była prawidłowość sporządzania Umów o dzieło i Umów Zlecenia.
Nad całością i organizacją Zebrania czuwał (i wspomagał) pan Stanisław Kalisz-członek OZ Śl.

Źródło Barbara Głogowska zdjęcia Andrzej Jakimek

II Zebranie Zarządów ROD

Napisany przez delegatura 2015-02-18 22:00:14 Środkowoeuropejski czas stand.To już drugie Zebranie Szkoleniowo-Informacyjne Zarządów ROD Delegatury Gliwice. Po pierwszym w Knurowie, dziś odbyła się pierwsza tura zebrań w Gliwicach.
Uczestniczyło w nim prawie 60 członków Zarządów i Komisji Rewizyjnych. Gościnnie, taką ilość osób, zmieściła świetlica ROD „Szarotka”.Zebranych przywitała pani Mariola Pierz-prezes ogrodu. Spotkanie otworzył przewodniczący Delegatury i vice prezes OZ, pan Tadeusz Kosowski.Po przedstawieniu programu zebrania, oddał głos pani Gabrieli Sar-księgowej, która w bardzo konkretny sposób przedstawiła zmiany związane z zarządzaniem finansami w ogrodach.Następnie pan T. Kosowski podziękował za aktywność w akcji Stop Rozbiórkom Altan zakończonej sukcesem działkowców. Pokrótce omówił materiały informacyjne przekazane Zarządom. Zawierały one ważne na tą chwilę Uchwały Krajowej Rady PZD, oraz wytyczne w sprawie przeprowadzenia Walnych Zebrań Sprawozdawczo Wyborczych. Z pewnością bardzo przydatny do przeprowadzenia tych zebrań będzie Scenariusz opracowany przez kierownika Delegatury, pana Jana Pękalę.W dyskusji ważnym tematem był zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, jaki nakłada na nas przynależność do stowarzyszenia.

Zebranie zakończyła przypomnienie-informacja B. Głogowskiej o terminach składania wniosków o odznaczenia, o planowanych obchodach jubileuszy itp.W sprawie montażu aparatury nagłaśniającej nie ocenioną pomocą służyli: Z. Prejzner i T. Witek.

Źródło i zdjęcia Barbara GłogowskaDziennik Trybuna: Prezydent Warszawy chce pognębić działkowców

Napisany przez delegatura 2015-02-18 10:09:25 Środkowoeuropejski czas stand."Nieprzychylność władz Warszawy względem działkowców i ogrodów rykoszetem odbija się na ogólnopolskim stowarzyszeniu - Polskim Związku Działkowców, które zrzesza nie tylko dwadzieścia tysięcy stołecznych działkowców, ale blisko milion działkowców z całej Polski. Już nie tylko sprawa roszczeń i chęć wyrzucenia ROD ze stolicy budzą zastrzeżenia, co do obiektywizmu i dobrej woli prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz względem środowiska działkowego. Wybory wygrane, więc nawet zachowanie pozorów nie jest już potrzebne" - czytamy w najnowszym Dzienniku Trybuna.

KR PZD (a.j.)


Szkolenie

Napisany przez delegatura 2015-02-17 16:27:26 Środkowoeuropejski czas stand.W dniu dzisiejszym w świetlicy ROD Wyzwolenie, przy` kominku w miłej atmosferze, odbyło się szkolenie dla instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej i działkowców.

Wykłady prowadziły w profesjonalny sposób przedstawicielki Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Gliwicach:
mgr inż. Grażyna Winarczyk, inż. Halina Kasprzak i mgr inż. Barbara Błoniarz.Tematy szkolenia, podane w komunikacie zostały wyczerpująco wyjaśnione. W szkoleniu uczestniczyło 40 działkowców. Działkowcy czynnie uczestniczyli w szkoleniu. Było to dobre i potrzebne spotkanie.Z ramienia Delegatury PZD Gliwice organizatorem był Pan Tadeusz Witek.

Źródło i zdjęcia a.j.

Szkolenie Prezesów i Komisji Rewizyjnych ROD w Knurowie.

Napisany przez delegatura 2015-02-17 14:39:25 Środkowoeuropejski czas stand.W dniu 12.02.2015 r. w domu Działkowca ROD „ Szyb Wschód „ w Knurowie odbyła się narada szkoleniowa Zarządów i Komisji Rewizyjnych ROD . Głównym tematem narady były Zebrania Sprawozdawczo – Wyborcze ROD w 2015 r.Z ramienia Delegatury Gliwice brali udział; Wiceprezes OZŚL Pan Tadeusz Kosowski. członek OZŚL Stanisław Kalisz ,członek OKR. Zenon Jabłoński , Wykładowca szkoleń Sebastian CiągwaW szkoleniu brało udział 50 osób Prezesi i członkowie Komisji Rewizyjnych ROD, Wiceprezes OZSL Pan Tadeusz Kosowski przedstawił aktualną sytuację w PZD , oraz w OZŚL. Przypomniał prezesom ogrodów o obowiązkach jakie spoczywają na Zarządach w przygotowaniu Walnych Zebrań Sprawozdawczo wyborczych. Sebastian Ciągwa omówił sposób przeprowadzenia Walnego Zebrania w myśl aktualnie obowiązujących przepisów. Przygotowanie materiałów i wyłożenie do wglądu przed zebraniem, przebiegiem zebrania , przygotowanie projektów uchwał. Zenon Jabłoński omówił zasady obliczania opłaty ogrodowej , oraz opłaty energetycznej i opłaty wodnej zgodnie z Uchwałami i wytycznymi Krajowe Rady PZD. Przypomniał Komisjom Rewizyjnym ROD o obowiązku przygotowania sprawozdania za 2014 r, oraz za kadencję . Przeprowadzenie badania bilansu za 2014 r , wydania opinii do preliminarza finansowego na 2015r.oraz przygotowania wniosku na Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi.
Prezesi poszczególnych ogrodów otrzymali materiały pomocnicze do prawidłowego przygotowania Walnych Zebrań opracowanych przez Delegaturę

Źródło i zdjęcia: Zenon Jabłoński


PRZYPOMNIENIE O SZKOLENIU

Napisany przez delegatura 2015-02-17 09:39:00 Środkowoeuropejski czas stand.

Delegatura Rejonowa PZD w Gliwicach zgodnie z wytycznymi KR oraz własnym planem szkoleń na 2015r informuję ze w dniu 18 i 19 lutego 2015r o godz.16, 00 w świetlicy ROD, ,,Szarotka’’ w Gliwicach ul. Pszczyńska 122. organizuję narady szkoleniowo informacyjne Zarządów, Komisji Rewizyjnych ROD oraz osób, którzy będą proponowani na Przewodniczących Walnych Zebrań Sprawozdawczo-Wyborczych 2015r.
W dniu 18 lutego 2015r na godz. 16, 00 zapraszamy przedstawicieli następujących ogrodów;
Agawa, Arenda, Biegusa, Barbórka, Biała Róża, Bratek, Budowlani, Chryzantema, Czerwona Róża, Dalia Gliwice, Dalia Sośnica, Georginia, Górnicza Radość, Gwardii Ludowej, Hutnik, Jagoda, Jaśmin, Jutrzenka, Karolinka i Karliczek, Kolejarz, Krokus, Kwiat Brzoskwini, Kwiat Jabłoni, Krakowianka, Kujawianka, Macierzanka, Malwa, Meteor, Meteor I, Mimoza, Nadzieja, Nad Bytomką.
A w dniu 19 luty 2015rna godz, 16, 00 zapraszamy przedstawicieli następujących ogrodów.
Nad Kłodnicą, Nowy Start, Nad Stawem, Nad Potokiem, Nad Wodą, Nasza Przyszłość, Plon, POCH, 1-Go Maja, Ptasi Raj, Pszczółka, Pod Gruszą, Radość, Róża Górnika, Śnieżka, Silesia, Słoneczko, Słonecznik, Społem, Stokrotka, Świt, Szarotka, Trynek, Urbana, Urodzaj, Wiosna, Wójtowianka, Wrzos, Wypoczynek, Wyzwolenie, Zacisze, Zakątek Leśny.
W związku z tym, że na tych szkoleniach będą omawiane zagadnienia, które są dla niektórych zarządów nie jasne oraz niektóry § ustawy o ROD i innych przepisów szczególnie z ustawy podatkowej prosimy o liczne uczestnictwo w tych szkoleniach informacyjnych.
Na tych szkoleniach będą do pobrania wiele przepisów i wytycznych, które obowiązują w PZD oraz są niezbędne i pomocne w bieżącej pracy Zarządów oraz Komisji Rewizyjnej ROD.

Kierownik Delegatury PZD w Gliwicach Jan Pękala


ZAPROSZENIE – PRZYPOMNIENIE

Napisany przez delegatura 2015-02-16 11:19:04 Środkowoeuropejski czas stand.


Delegatura Rejonowa PZD Gliwice informuje o organizowanym szkoleniu, w dniu 17 luty b.r.
o godzinie 11/30 w świetlicy Delegatury ul. Mielęckiego 16 w Gliwicach.
Program:
Podstawowe zasady uprawy gleby oraz nawożenia roślin.
Podstawy ochrony roślin na działce.
Podstawowe wiadomości z dziedziny upraw roślin ozdobnych i uprawy ziół na działce.
Sprawy różne – wolne wnioski – dyskusja.
Szkolenie przeprowadzą specjaliści z Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej.
Na szkolenie zapraszam Instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej oraz zainteresowanych działkowców.

ZAPRASZAM
Instruktor Krajowy SSI Tadeusz Witek


"Stop Rozbiórkom Altan" w Senacie

Napisany przez delegatura 2015-02-12 15:55:02 Środkowoeuropejski czas stand.

Na stronie Senatu zamieszono informację, że na najbliższym posiedzeniu w dniu 4 marca 2015r. zostanie rozpatrzona Ustawa o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw - ma być rozpatrywana, jako pkt 4 w porządku obrad.
Pod adresem http://senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/tematy,414,1.html możecie Państwo znaleźć linki do materiałów sejmowych i senackich dotyczących prac nad obywatelskim projektem ustawy Stop Rozbiórkom Altan.

KR PZD (a.j.)


<< Nowsze  Starsze >>
POWRÓT

Dzisiejszego dnia stronę odwiedziło » » » 201
W tym tygodniu stronę odwiedziło » » » 1412
W tym miesiącu stronę odwiedziło » » » 12051
W tym roku stronę odwiedziło » » » 104512
Od początku stronę odwiedziło » » » 506517
 
Rekordowo odwiedziło nas 1130 Internautów w dniu 2016.04.16

© 2010 by Lex_killmen