STRONA GŁÓWNA DELEGATURA PZD AKTUALNOŚCI KOMUNIKATY SPIS OGRODÓW OŚRODEK FINANSOWO- KSIĘGOWY GALERIA ZDJĘĆ PORADY SYMBOLE ZWIĄZKU JAK ZOSTAĆ DZIAŁKOWCEM CIEKAWE LINKI DO STRON ZASOBY STRONY WWW KRAJOWEJ RADY PZD ZASOBY STRONY WWW OKRĘGOWEGO ZARZĄDU ŚLĄSKIEGO PZD BROSZURY KOMISJA REWIZYJNA NASZE OGRODY – ZDJĘCIA POBIERANIE KONTAKT MAPA DOJAZDU WOLNE DZIAŁKI Z POŻÓŁKŁYCH STRON WIERSZE BIULETYNY SZKOLENIA W DELEGATURZE PZD W GLIWICACH

baner codzienniepomagam.pl

 

KOMUNIKATY

<< Nowsze  Starsze >>

KOMUNIKAT Krajowego Zarządu PZD z dnia 15 marca 2022 r. w sprawie porad prawnych dla osób zainteresowanych nabyciem działki w ROD - 15.03.2022

Napisany przez delegatura 2022-03-18 08:25:39 CET

KOMUNIKAT Krajowego Zarządu PZD z dnia 15 marca 2022 r. w sprawie porad prawnych dla osób zainteresowanych nabyciem działki w ROD - 15.03.2022
KOMUNIKAT

Krajowego Zarządu PZD

z dnia 15 marca 2022 r.

w sprawie porad prawnych

dla osób zainteresowanych nabyciem działki w ROD

Co roku, wraz z rozpoczęciem sezonu działkowego wzrasta zainteresowanie działkami rodzinnymi. Przybywa osób, które chciałyby nabyć działkę w ROD, ale nie wiedzą, jakich powinny dopełnić formalności.

W związku z tym, że do PZD kierowanych jest wiele zapytań w tej sprawie – pisemnych, e-mailowych oraz telefonicznych przypominamy, że informacje dotyczące zasad nabycia prawa do działki ogrodowej można w prosty i szybki sposób uzyskać poprzez skorzystanie z materiałów dostępnych na stronie internetowej PZD oraz stronach internetowych Okręgów.

Na stronie internetowej PZD (www.pzd.pl.) można znaleźć m.in:

informację, jak uzyskać działkę w ROD (pod linkiem: http://pzd.pl/jak-nabyc-dzialke-w-rod.html)
informację dotyczącą zasad nabywania działki przez cudzoziemców, w tym obywateli Ukrainy (pod linkiem: http://pzd.pl/uploads/renata/19.04.2019%20Stanowisko%20KZ%20PZD%20w%20sprawie%20cudzoziemnc%C3%B3w.pdf).
szczegółowe porady prawne dotyczące nabycia działki m.in. od osoby trzeciej, od zarządu ROD, po śmierci działkowca (pod linkiem: http://pzd.pl/artykuly/22923/114/Porady-prawne-dotyczace-nabywania-dzialki-w-ROD.html)
druki niezbędnych dokumentów do nabycia działki w ROD m.in. wzór umowy przeniesienia prawa do działki, wzór wniosku o zatwierdzenie przeniesienia prawa do działki, wzór wniosku o zawarcie umowy dzierżawy działkowej po śmierci działkowca (pod linkiem: http://pzd.pl/wzory-dokumentow.html).
Na stronie www.pzd.pl. znajdują się również porady prawne dotyczące innych zagadnień m.in. spraw związanych z zagospodarowaniem działki oraz funkcjonowaniem ROD (dostępne m.in. w Prawo – Działkowcy pytają, - Porady prawne, - Sprawy z dyżurów telefonicznych). W zakładce Prawo zostały również zamieszczone najważniejsze akty prawne tj. ustawa o ROD, statut PZD i regulamin ROD.

Biorąc pod uwagę, że internet staje się podstawowym źródłem informacji, zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane nabyciem działki w ROD oraz działkowców do korzystania z materiałów publikowanych na stronie www.pzd.pl oraz stronach internetowych Okręgów oraz z publikacji związkowych m.in. z poradnika „Nabywanie prawa do działki w ROD”, który w 2020 r. został przekazany do zarządów ROD.

Krajowy Zarząd PZD

Warszawa, dnia 15 marca 2022 r.


APEL Krajowego Zarządu PZD do działkowców, zarządów ROD i Okręgów PZD w sprawie pomocy dla uchodźców z Ukrainy - 09.03.2022

Napisany przez delegatura 2022-03-09 17:28:32 CET

APEL Krajowego Zarządu PZD do działkowców, zarządów ROD i Okręgów PZD w sprawie pomocy dla uchodźców z Ukrainy - 09.03.2022
APEL

Krajowego Zarządu PZD

do działkowców, zarządów ROD i Okręgów PZD

w sprawie pomocy dla uchodźców z UkrainyTrwa exodus mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Większość uchodźców trafia do Polski.

Polacy, w tym członkowie i struktury Polskiego Związku Działkowców, wykazują się wielkim sercem - organizują pomoc rzeczową, oferują zakwaterowanie, wspierają uchodźców finansowo.

Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców dziękuje wszystkim członkom PZD zaangażowanym w niesienie pomocy.

Musimy mieć jednak świadomość, że to wsparcie będzie potrzebne długofalowo.

Dlatego KZ PZD apeluje do Okręgowych Zarządów PZD, Zarządów ROD, Kolegiów Prezesów ROD o omawianie możliwości pomocy w dłuższej perspektywie.

Okazją do podjęcia stanowisk i apeli w tej sprawie będą zbliżające się posiedzenia Okręgowych Rad PZD. Zarządy ROD powinny przedyskutować możliwości pomocy podczas nadchodzących walnych zebrań. Ważną rolę mają do odegrania Kolegia Prezesów ROD. Blisko współpracując z lokalnym samorządami mogą pomóc koordynować działania pomocowe ROD i samych działkowców z rzeczywistymi potrzebami, które samorządy najlepiej znają.

Wspólnie zadbajmy o to, aby nasza pomoc była skuteczna, przemyślana i przynosiła rzeczywiste wsparcie dla uchodźców z Ukrainy.

Krajowy Zarząd

Polskiego Związku Działkowców


Apel do wszystkich ROD w Pyskowicach ,Toszku i Knurowie

Napisany przez delegatura 2022-03-05 14:03:45 CET

Apel do wszystkich ROD w Pyskowicach ,Toszku i Knurowie

Zwracamy się z prośbą do wszystkich działkowców z ROD w Pyskowicach, Toszku i Knurowie o pomoc dla uchodźców.

Wiemy że taka pomoc jest cały czas organizowana i wszyscy działkowcy pomagają jak mogą indywidualnie i zbiorowo przekazując potrzebne rzeczy w wyznaczonych do tego celu punktach.

Apelujemy o mądrą i przemyślaną pomoc czyli będąc w kontakcie z przedstawicielami – wolontariuszami takich punktów pomocy dostarczamy to co jest aktualnie potrzebne.

Niektóre zarządy ogrodów podejmują uchwały i przekazują konkretne kwoty na odpowiednie konta przeznaczone dla pomocy Ukrainie.

Prosimy aby takich gestów było jeszcze więcej dla nas to niewielki koszt a w całym ogromie nieszczęść uchodźców znaczy bardzo dużo ratując życia ludzkie.

Nie czekajmy więc już dziś kontaktujmy się z wolontariuszami i punktami pomocy w waszych miastach i nieśmy pomoc.

Pamiętajmy że ta pomoc będzie długoterminowa i są już wyznaczone miejsca publiczne w których będą przebywali uchodźcy bądź już przebywają – zapytajmy bo tam też przydadzą się kolejne ręce do pracy.

Pomagajmy wspierajmy i otoczmy opieką wszystkich potrzebujących z Ukrainy !


APEL DO GLIWICKICH DZIAŁKOWCÓW

Napisany przez delegatura 2022-03-05 10:45:16 CETAPEL DO GLIWICKICH DZIAŁKOWCÓW


W związku z wojną w Ukrainie wszyscy staramy się pomóc . Działkowcy zawsze potrafili się jednoczyć w trudnych sytuacjach, dzięki temu uratowaliśmy PZD.
Teraz ludzie z Ukrainy, okrutnie skrzywdzeni i przerażeni potrzebują pomocy.
W Gliwicach istnieje już wiele punktów zbiórki potrzebnych rzeczy i informacji logistycznej.
Prawie od pierwszego dnia wojny istnieje punkt zbiórki pod nazwą : GLIWICE DLA UKRAINY. Punkt znajduje się w Forum na poziomie -1 [poziom z parkingami]. Czynny jest od16tej do 20tej . Tam wolontariusze odbierają od nas dary. Jest to akcja długoterminowa ponieważ wciąż przybywają uchodźcy z Ukrainy mając z sobą jedną torbę. To co jest najpotrzebniejsze na daną chwilę informują na stronie GLIWICE DLA UKRAINY administratorzy. W chwili obecnej wstrzymane jest przyjmowanie odzieży. Można dostarczać środki higieniczne, żywność z długim terminem ważności, ,talerze ,kubki , pościel itp. Dziś ruszyli z zebranymi rzeczami do Ukrainy aby dostarczyć walczącym.
Również jest wiele możliwości wpłat na konta dla Ukrainy. Polecam "zrzutka.pl" (zakładka Ukraina) z pewnością nie jesteśmy w stanie przekazać np. kuloodpornych kamizelek i liczę że nasze złotówki mogą komuś uratować życie.
POMÓŻMY !!!


Apel KZ PZD do działkowców z dnia 1 lutego 2022 r. w sprawie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich w PZD - 01.02.2022

Napisany przez delegatura 2022-02-03 13:40:31 CET

Apel KZ PZD do działkowców z dnia 1 lutego 2022 r. w sprawie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich w PZD - 01.02.2022


Uwaga działkowcy! - 16.10.2020

Napisany przez delegatura 2020-10-20 20:46:00 CESTOVID – 19 - nowa uchwała KZ PZD - 16.10.2020

Napisany przez delegatura 2020-10-20 20:45:35 CESTWzór ogłoszenia Zarządu ROD w sprawie zaliczek na opłaty ogrodowe

Napisany przez delegatura 2020-03-31 16:32:24 CEST


<< Nowsze  Starsze >>
POWRÓT

Dzisiejszego dnia stronę odwiedziło » » » 139
W tym tygodniu stronę odwiedziło » » » 243
W tym miesi±cu stronę odwiedziło » » » 374
W tym roku stronę odwiedziło » » » 97495
Od pocz±tku stronę odwiedziło » » » 1246925
 
Rekordowo odwiedziło nas 3508 Internautów w dniu 2020.09.21