STRONA GŁÓWNA DELEGATURA PZD AKTUALNOŚCI KOMUNIKATY SPIS OGRODÓW OŚRODEK FINANSOWO- KSIĘGOWY GALERIA ZDJĘĆ PORADY SYMBOLE ZWIĄZKU JAK ZOSTAĆ DZIAŁKOWCEM CIEKAWE LINKI DO STRON ZASOBY STRONY WWW KRAJOWEJ RADY PZD ZASOBY STRONY WWW OKRĘGOWEGO ZARZĄDU ŚLĄSKIEGO PZD BROSZURY KOMISJA REWIZYJNA NASZE OGRODY – ZDJĘCIA POBIERANIE KONTAKT MAPA DOJAZDU WOLNE DZIAŁKI Z POŻÓŁKŁYCH STRON WIERSZE BIULETYNY

baner codzienniepomagam.pl
 

AKTUALNOŚCI

<< Nowsze  Starsze >>

Przegląd zagospodarowania ROD "Czerwona Róża”

Napisany przez delegatura 2016-07-19 13:14:56 Środkowoeuropejski czas letni

W ROD „Czerwona Róża” w Gliwicach komisja nr 6 dokonała przeglądu ogrodu i działek 16.07.2016r. Ogród powstał 1982roku na przeszło 3ha wśród pól, około 1km od ul. Daszyńskiego. W ogrodzie jest energia elektryczna, a z brakiem bieżącej wody działkowcy radzą sobie nieźle magazynując deszczówkę. Podstawowych informacji o ogrodzie udzielił nam prezes pan Antoni Pacek, który również oprowadzał nas po ogrodzie.
Ogród jest dobrze zagospodarowany, posiada duże, wygodne parkingi i aleje umożliwiające konieczne wjazdy na jego teren. Dom Działkowca i zadbany teren wokół niego zapewniają działkowcom miejsce wspólnych spotkań.
W ogrodzie jest wiele działek „perełek”, gustownie urządzonych z interesującymi kompozycjami roślinnymi. Są też działki ukierunkowane na uprawy owocowo-warzywne, szczególnie wśród starszych działkowców. Ich plony są godne uznania. Jedno z ładniejszych oczek wodnych oglądaliśmy na pełnej uroku działce gospodarza ogrodu. Wyraźnie rzucającą się w oczy niezgodnością z Regulaminem są gęste, wysokie żywopłoty wewnątrz ogrodu, z czym walczy Zarząd.
Nasza komisja oceniła ten ogród jako bardzo przyjazny działkowcom, spokojny i stabilny-modernizujący się stale na miarę swoich możliwości.


Barbara Głogowska


Przegląd zagospodarowania ROD "Chryzantema"

Napisany przez delegatura 2016-07-19 13:13:40 Środkowoeuropejski czas letni

Przeglądu ROD Chryzantema w Gliwicach Komisja nr6 dokonała 14.07.2016r. Powstały w1983 roku na tak zwanych terenach zalewowych, za nowo budowaną halą widowiskową przy ul. Akademickiej. Ogród składa się z 69 działek. Wielu działkowców licząc się z zalaniem działek nie inwestuję zbyt wiele w swe działki. Sam ogród nie posiada jeszcze Domu Działkowca ale jest uzbrojony w sieć elektryczną i wodociągową. Po ogrodzie oprowadzał nas vice prezes Zarządu-pan Zbigniew Magoska. W ogrodzie jest kilka mocno zaniedbanych działek od dłuższego czasu. Zarząd poczynił już starania, po wcześniejszych upomnieniach o pozbawienie prawa użytkowania działki osoby lekceważące Regulamin.
Ogród ma duży potencjał do rozwoju, ale jak często bywa brak ludzi chętnych do działalności społecznej na rzecz ogrodu.

Barbara Głogowska


Przegląd zagospodarowania ROD " Georginia "

Napisany przez delegatura 2016-07-11 07:40:16 Środkowoeuropejski czas letni

Przegląd zagospodarowania ROD „ Georginia „ w Gliwicach

W dniu 08.07.2016 roku komisja powołana przez Prezydium Okręgu Śląskiego PZD dokonała przeglądu jednego z mniejszych ogrodów w Gliwicach , Rodzinnego Ogrodu Działkowego „ Georginia” Ogród powstał z inicjatywy górników KWK Sośnica w Gliwicach w 1963rok.
Ogród zlokalizowany blisko osiedla górniczego , działkowcy to głównie byli pracownicy KWK Sośnica , oraz ich rodziny.
Na ogrodzie jest 57 działek o powierzchni ok 300 m2.
Ogród posiada sieć energetyczną , wodną zasilaną z sieci miejskiej oraz mały Dom Działkowca . Cała infrastruktura wykonana przez działkowców.
Poza uprawą warzyw i owoców pasją działkowców jest też hodowla rybek w ładnie wykonanych i pięknie utrzymanych oczkach wodnych .

Foto Z.J.


Szkolenie kandydatów i nowoprzyjętych do PZD

Napisany przez delegatura 2016-07-09 20:03:16 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 05.07.2016r w Delegaturze Rejonowej PZD w Gliwicach odbyło się kolejne szkolenie kandydatów i nowoprzyjętych do PZD z zagadnień przepisów związkowych, w którym uczestniczyło 27 osób. Głównymi tematami wykładów było; Ustawa z dnia 13 grudnia 2013r o rodzinnych ogrodach działkowych, Statutu PZD oraz regulaminu ROD. Wykłady prowadził wykładowca szkoleń Pan Zdzisław Kowalik, który w swych wykładach posiłkował się slajdami, co bardzo dobrze przyjmowane jest przez słuchaczy. Szkolenia prowadzone takimi metodami dają większe możliwości przyswajania i zapamiętania omawianej tematyki wykładu tak słuchowej jak i wzrokowej.

Źródło i foto J.P.


Konkurs

Napisany przez delegatura 2016-07-09 20:02:06 Środkowoeuropejski czas letni

Jak co roku komisja konkursowa Delegatury Gliwice rozpoczęła swoją pracę .
W dniu 04.07.2016 dokonano przeglądu trzech ogrodów;
- ROD Nadzieja Toszek

- ROD Jagoda Gliwice- ROD Konwalia PyskowicePo swoich ogrodach oprowadzali nas prezesi ;Krystian Bem,Zdzisław Lisowski oraz Lucjan Subocz
Komisja dziękuje za współpracę i miłe przyjęcie.


Janina Banasik


Przegląd zagospodarowania ROD "Słoneczko"

Napisany przez delegatura 2016-07-07 07:51:09 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 06.07.2016r Komisja nr 6 dokonała kolejnego przeglądu ogrodu. ROD „Słoneczko” to bardzo specyficzny ogród. Położony daleko od miasta, wśród pól i lasów jest prawdziwą ostoją ciszy. Został założony pod koniec lat 80-tych. Składa się z 64 działek o różnym stopniu zagospodarowania. Gospodarują tu przede wszystkim młodzi-zmotoryzowani działkowcy ponieważ nie dociera tu komunikacja miejska. Pozytywne wrażenie na Komisji wywarło dużo zgodności z Regulaminem PZD, przepisowe 1 metrowe ogrodzenia działek, altany usytuowane w odpowiedniej odległości od granic działki i prawidłowe nasadzenia. Brak prądu i wody powoduje znikome uprawy warzywne. To typowo wypoczynkowy ogród. Posiada Dom Działkowca z magazynem i wygodne parkingi. Po ogrodzie oprowadzał nas prezes pan Tomasz Byzdra.


Barbara Głogowska


Konkurs "Wzorowa Altana"

Napisany przez delegatura 2016-07-06 07:40:09 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 01.07 2016r Komisja Konkursowa Krajowej Rady pod przewodnictwem Jerzego Wdowczyka dokonała oceny altany na działce Nr.30 państwa Kazimiery i Marka Łęczyńskich na ROD,, AGAWA’’ w Gliwicach w konkursie /Wzorowa Altana/.Komisja Konkursowa dokonała przeglądu w obecności; właścicieli działki, w-ce prezesa OZ Śląskiego pana Tadeusza Kosowskiego, Dyrektora Biura OZ Śląskiego. Pana Krzysztofa Tekli. Prezesa ROD,, AGAWA ‘’ Pani Bożeny Kulczyny oraz Przewodniczącego Delegatury Rejonowej w Gliwicach pana Stanisława Kalisza.


Źródło i foto J.P.


Przegląd zagospodarowania ROD "Kwiat Brzoskwini’’

Napisany przez delegatura 2016-07-06 07:35:34 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 30 czerwca 2016r komisja powołana na podstawie Uchwały nr.145/2016 Prezydium Krajowej Rady PZD w sprawie przeglądu ROD i działek dokonała przeglądu ROD,, Kwiat Brzoskwini’’ w Gliwicach. Ogród został założony w 1958 roku i posiada 58 działek na 2, 2433 ha. Altany ogrodowe są zgodne z przepisami związkowymi oraz nie są zamieszkiwane. Ogród posiada sieć wodną, natomiast nie posiada sieci elektrycznej. Ogród nie posiada świetlicy a związku z tym od 3 lat działkowcy zgodnie z uchwałami walnych zebrań wpłacają opłaty inwestycje, które będą wykorzystanie na budowę świetlicy. W tym roku zarząd złożył wniosek na dofinansowanie budowy świetlicy do OZ Śląskiego o dofinansowanie tego zadania. Według informacji wniosek został pozytywnie zaopiniowany i będzie dofinansowanie tego zadania z funduszu rozwoju OZ Śląskiego to na pewno ucieszy działkowców, bo będą mieć własna świetlice, w której będzie biuro z prawdziwego zdarzenia oraz nie musza szukać pomieszczeń na zebrania i uroczystości dożynkowe poza ogrodem.
Źródło J. P. foto J, S.


<< Nowsze  Starsze >>
POWRÓT

Dzisiejszego dnia stronę odwiedziło » » » 234
W tym tygodniu stronę odwiedziło » » » 589
W tym miesiącu stronę odwiedziło » » » 10726
W tym roku stronę odwiedziło » » » 133211
Od początku stronę odwiedziło » » » 535216
 
Rekordowo odwiedziło nas 1130 Internautów w dniu 2016.04.16

© 2010 by Lex_killmen