STRONA GŁÓWNA DELEGATURA PZD AKTUALNOŚCI KOMUNIKATY SPIS OGRODÓW OŚRODEK FINANSOWO- KSIĘGOWY GALERIA ZDJĘĆ PORADY SYMBOLE ZWIĄZKU JAK ZOSTAĆ DZIAŁKOWCEM CIEKAWE LINKI DO STRON ZASOBY STRONY WWW KRAJOWEJ RADY PZD ZASOBY STRONY WWW OKRĘGOWEGO ZARZĄDU ŚLĄSKIEGO PZD BROSZURY KOMISJA REWIZYJNA NASZE OGRODY – ZDJĘCIA POBIERANIE KONTAKT MAPA DOJAZDU WOLNE DZIAŁKI Z POŻÓŁKŁYCH STRON WIERSZE BIULETYNY

baner codzienniepomagam.pl

 

AKTUALNOŚCI

<< Nowsze  Starsze >>

Spotkanie robocze Członków Delegatury oraz Członków Komisji Problemowych działających w Delegaturze Rejonowej PZD w Gliwicach

Napisany przez delegatura 2016-09-18 19:40:41 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 14 września 2016r odbyło się spotkanie robocze Członków Delegatury oraz Członków Komisji Problemowych działających w Delegaturze Rejonowej PZD w Gliwicach. Tematami posiedzenia było; omówienie Krajowych Dni Działkowca odbytych w Zabrzu w dniu 03.09.2016r.
Wstępne omówienie planowanych Dni Działkowca OZ Śląskiego które odbędą się w dniu 22.09.2016r. Dokonane wstępnego podsumowania już odbytych Dni działkowca obchodzonych na ROD terenu działania Delegatury w Gliwicach, oraz ustalenie osób którzy będą obsługiwać ogrody które zgłosiły terminy swych dni działkowca. Przyjęto harmonogram pracy delegatury na wrzesień,oraz spotkania poszczególnych Komisji Problemowych .

Źródło i foto J.P.


Jubileusz 85-lecia istnienia ROD ,,Jutrzenka ''w Gliwicach

Napisany przez delegatura 2016-09-18 19:39:44 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 10.09.2016r ROD ,,Jutrzenka ''w Gliwicach obchodził 85-lecie swego istnienia. Z okazji tak dostojnego Jubileuszu zarząd ROD wystąpił o odznaczenia najaktywniejszych oraz najbardziej zasłużonych działkowców w rozwoju ogrodu . Puchar ufundowany przez OZ Ślaski z okazji 85-lecia ogrodu oraz odznaczenia wręczyli przedstawiciele Delegatury Rejonowej PZD w Gliwicach Członek KKR Zenon Jabłoński oraz Kierownik Delegatury PZD w Gliwicach. Delegatura Rejonowa PZD w Gliwicach na ręce Prezesa ROD wręczyła podziękowanie dla działkowców z okazji 35-lecia PZD za popieranie jedności związku a dla prezesa podziękowanie za pracę na rzecz ogrody i Związku. Podziękowania te przyjmowane były ogromnymi brawami działkowców. Po części oficjalnej podano poczęstunek a zabawa trwała do godzin wieczornych..Żródło i foto J.P.


Dożynki w ROD,, Budowlani ‘’

Napisany przez delegatura 2016-09-14 14:47:19 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 10.09.2016 przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się uroczystości dożynkowe w ROD Budowlani.
Imprezę rozpoczął prezes p. Maciek Zabłocki witając przybyłych gości i działkowców .
Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Delegatury; kierownik p.Jan Pękala oraz członek Krajowej Komisji Rewizyjnej p.Zenon Jabłoński .
Na ręce prezesa goście przekazali dyplomy i podziękowanie dla ogrodu za włożony wkład w rozwój i jedność Związku z okazji 35 lecia PZD.
W dalszej części wyróżnieni działkowcy otrzymali odznaczenia związkowe i upominki książkowe.
Wręczono również dyplomy i puchar za udział w konkursach "Najładniejszy ogród roku 2016"oraz "Działka roku 2016" Za wzorową uprawę działki nagrodzono dyplomami i wdzięcznym doniczkowym wrzosem głównie nowych działkowców, którzy ciekawie zagospodarowali swoje ogrody.
Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa przy dźwiękach świetnej muzyki prezentowanej przez prezesa i didżeja w jednej osobie p.Zabłockiego .A ,że upał w tym dniu dawał się we znaki więc zgromadzeni najpierw raczyli się piwem i poczęstunkiem przygotowanym przez Zarząd , także ciastami upieczonymi przez działkowców.
Gdy nastał wieczorny chłód rozpoczęła się prawdziwa zabawa.

Janina Banasik


Dzień Działkowca w ROD „Pod Gruszą”

Napisany przez delegatura 2016-09-13 20:05:49 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu17.09.2016r w ROD „Pod Gruszą” działkowcy świętowali Dzień Działkowca. Teren na którym się zebrano był pięknie przyozdobiony a stoły ustawiono pod nowo wybudowaną wiatą. Spotkanie otworzył prezes ogrodu pan Antoni Falikowski witając wszystkich z uśmiechem. Doniosłym wydarzeniem było odznaczenie vice prezesa pana Andrzeja Barszczewskiego odznaką Za Zasługi dla PZD nadaną prze Krajową Radę PZD. Jako że ogród brał udział w konkursie „najładniejszy ogród i najładniejsza działka” wielu działkowców i sam ogród otrzymali dyplomy i podziękowania z Delegatury OZ PZD Gliwice.
Wyjątkowo aktywni z ładnie uprawianymi działkami otrzymali srebrne i brązowe odznaczenia Zasłużony Działkowiec, a wielu innych Dyplomy. Częściowym sponsorem imprezy był Park Handlowy Arena, w związku z tym działkowcy otrzymywali upominki a dzieci słodycze i „pluszaki”. Wielu młodych działkowców zaangażowało się w prace na rzecz ogrodu, jeden z nich wykonał dla wszystkich działek oryginalne tabliczki z numeracją.
Wyjątkowo apetycznie prezentowały się wyroby wędliniarskie wykonane i wędzone przez działkowców .Ilość i jakość ciast upieczonych przez panie na pewno zadowoliła wszystkich.
Organizacja i atmosfera Dnia Działkowca była na wysokim poziomie. Odgłosy dobrej zabawy można było usłyszeć jeszcze koło pierwszej w nocy.


Dożynki w ROD,, Górnicza Radość ‘’w Gliwicach

Napisany przez delegatura 2016-09-10 09:27:36 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 03.09.2016r na ROD,, Górnicza Radość ‘’w Gliwicach odbyły się dożynki, na których zostały wręczone odznaczenia dla wzorowych działkowców, oraz puchary za zajęcie II miejsca w konkursie /NAJLADNIEJSZY OGRÓD ROKU 2016/ oraz II miejsca /DZIAŁKA ROKU 2016/ na szczeblu Delegatury Rejonowej w Gliwicach i dyplomy. Odznaczenia i dyplomy wręczył kierownik Delegatury, który podziękował za włożony wkład tak zarządu jak również działkowców w jedność PZD, która jest gwarantem spokojnego i ciągłego rozwoju i modernizacji ogrodów. Po zakończeniu KRAJOWYCH DNI DZIALKOWCA W ZABRZU przybyli na ogród w-ce prezes OZŚL. Pan, Tadeusz Kosowski oraz członek KKR pan. Zenon Jabłoński, którzy podziękowali za włożony wkład pracy w rozwój ogrodu i związku.Po części oficjalnej podano poczęstunek a zabawa trwała do późnych godzin nocnych.


Dzień Działkowca w ROD ,, Nad Kłodnicą’’ w Gliwicach

Napisany przez delegatura 2016-09-09 22:08:31 Środkowoeuropejski czas letni

W sobotę 27.08.2016r w ROD ,, Nad Kłodnicą’’ w Gliwicach z okazji Dni Działkowca odbyło się spotkanie Zarządu Ogrodu z laureatami konkursu „Wzorowa działka 2016 ” wyróżnionym działkowcom zostały wręczone nagrody rzeczowe, pucharki oraz dyplomy. W tym czasie przed budynkiem Domu Działkowca przy dopingu dorosłych odbywały się liczne gry i konkursy dla dzieci nie tylko działkowców ale również dzieci z przyległego osiedla, każde dziecko otrzymało drobny upominek i słodycze. O godz. 16.30 rozpoczął się festyn dożynkowy dla działkowców i ich rodzin. Od szeregu lat tradycja jest ze w festynie uczestniczą nie tylko działkowcy, ale lokalne społeczeństwo, które bardzo miłe jest przyjmowane przez działkowców, jest to najlepsza integracja szczególnie młodego pokolenia, czyli przyszłych działkowców. Podczas festynu przedstawiciele Delegatury Rejonowej PZD w Gliwicach wręczyli Prezesowi Ogrodu dyplom uznania za działalności w rozwoju gliwickich ogrodów. Działkowcy przy tradycyjnej kiełbasce i smacznej grochówce i znakomitej orkiestrze bawili się do późnych godzin nocnych.

Źródło i foto J. P.


Szkolenie nowoprzyjętych do PZD

Napisany przez delegatura 2016-09-09 22:07:53 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 06.września 2016r w Delegaturze rejonowej PZD w Gliwicach odbyło się kolejne szkolenie nowo przyjętych do PZD, w którym uczestniczyło 27 słuchaczy. Szkolenie prowadził wykładowca szkoleń związkowych pan Zdzisław Kowalik. Wykłady swe uatrakcyjniał slajdami, co bardzo dobrze jest przyjmowane przez słuchaczy. Wykładowca szczególną uwagę zwracał na najważniejsze zapisy dotyczące działkowców zapisane w Ustawie o ROD z dnia 13 grudnia 2013r oraz na Statucie PZD i Regulaminie ROD, ze szczególnym podkreśleniem praw i obowiązków działkowca oraz zagospodarowanie działki.Źródło i foto J.P.


Mimoza Dożynki Działkowe 2016

Napisany przez delegatura 2016-09-09 17:39:31 Środkowoeuropejski czas letni

Pierwsza sobota września na długo będzie zapamiętana przez działkowców ROD MIMOZA, ponieważ Zarząd zorganizował na terenie ogrodu - Święto Plonów – Dożynki Działkowe. Prezes Zarządu Pan Zdzisław Prejzner przywitał zaproszonych gości: Przewodniczącego Rady Miasta Pana Marka Pszonak, przedstawicielkę Straży Miejskiej Panią Elżbietę Żemełko, Prezesów i przedstawicieli zaprzyjaźnionych Ogrodów nie zapominając serdecznie przywitać licznie przybyłych działkowców. Przewodnicząca Komisji Ogrodowego Współzawodnictwa Pani Iwona Tomaszewska zapoznała z wynikami uzyskanymi w 2016 r i wręczyła najlepszym puchary. Przewodniczący Rady Miasta Pan Marek Pszonak wyróżniającym działkowcom wręczył upominki.

Prezes i Zarząd znaleźli i zastosowali formułę na udana imprezę: dobry catering, świetna oprawa muzyczna i krótka część oficjalna. To sprawdziło się w praktyce. Jeżeli dodamy do tego wspaniałą pogodę i liczny udział działkowców, ( co na niektórych Ogrodach niestety nie jest spotykane) to nie ma, co się dziwić, że spotkanie było nad wyraz udane.

Dziękując Zarządowi w imieniu uczestników i własnym za wzorowo zorganizowana imprezę, ślę życzenia pomyślności w życiu osobistym i udanych plonów w ukochanych naszych ogrodach.
Dzidek Bodzio


<< Nowsze  Starsze >>
POWRÓT

Dzisiejszego dnia stronę odwiedziło » » » 251
W tym tygodniu stronę odwiedziło » » » 962
W tym miesiącu stronę odwiedziło » » » 5885
W tym roku stronę odwiedziło » » » 5885
Od początku stronę odwiedziło » » » 579834
 
Rekordowo odwiedziło nas 1130 Internautów w dniu 2016.04.16

© 2010 by Lex_killmen