STRONA GŁÓWNA DELEGATURA PZD AKTUALNOŚCI KOMUNIKATY SPIS OGRODÓW OŚRODEK FINANSOWO- KSIĘGOWY GALERIA ZDJĘĆ PORADY SYMBOLE ZWIĄZKU JAK ZOSTAĆ DZIAŁKOWCEM CIEKAWE LINKI DO STRON ZASOBY STRONY WWW KRAJOWEJ RADY PZD ZASOBY STRONY WWW OKRĘGOWEGO ZARZĄDU ŚLĄSKIEGO PZD BROSZURY KOMISJA REWIZYJNA NASZE OGRODY – ZDJĘCIA POBIERANIE KONTAKT MAPA DOJAZDU WOLNE DZIAŁKI Z POŻÓŁKŁYCH STRON WIERSZE BIULETYNY

baner codzienniepomagam.pl
 

AKTUALNOŚCI

<< Nowsze  Starsze >>

Przegląd zagospodarowania ROD "Szarotka"

Napisany przez delegatura 2016-06-21 07:52:56 Środkowoeuropejski czas letni

Przegląd zagospodarowania ogrodu i działek


Realizując uchwałę Nr 145/ 2016 Krajowej Rady PZD dotycząca „ Powszechnego przeglądu zagospodarowania ROD i działek , zespoły powołane przez Prezydium Okręgu Śląskiego Delegatury Gliwice codziennie odwiedzają ROD Delegatury Rejonowej Gliwice.
W dniu 14. 06 2016 r zespół kontrolny dokonał przeglądu ogrodu i działek w ROD „ Szarotka „ w Gliwicach.
ROD „ Szarotka „ powstał w roku 1950 .W roku ubiegłym ogród obchodził 65 lecie i jak przystało na Jubilata prezentuje się okazale.
Dzięki zaradności Zarządu , pracowitości działkowców oraz finansowego wsparcia z funduszu rozwoju Okręgu Śląskiego PZD , infrastruktura ogrodu jest w bardzo dobrym stanie technicznymDom Działkowca po kapitalnym remoncie , sieć energetyczna podziemna , po wymianie , instalacja wodna z rur PE / wymieniona / , ogrodzenie zewnętrzne po wymianie .

Do tego działkowcy na bieżąco modernizują swoje działki co czyni , że ogród ten jest jednym z ładniejszych ogrodów w Gliwicach.
Ogród jest odwiedzany przez ludność z pobliskiego osiedla , aleje służą jako aleje spacerowe dla społeczności lokalnej.Żródło i foto Z.J.


Przegląd zagospodarowania ROD ”Wyzwolenie”

Napisany przez delegatura 2016-06-21 00:00:04 Środkowoeuropejski czas letni

W ROD ”Wyzwolenie” w Gliwicach w dniu 20.06.2016r komisja nr 6 dokonała przeglądu ogrodu i działek. Pomimo siąpiącego deszczu działkowcy udostępniali działki do przeglądu. Po ogrodzie prowadził nas gospodarz który swą wiedzą był nam szalenie pomocny. Ogród powstał 1953 r i wiele nieprawidłowości jest zaszłością lat dawnych. Podobało nam się że na terenie wspólnym ogród posiada również miejsca wypoczynku dla mieszkańców okolicznych bloków. Ogród posiada również oazę dla ptactwa wodnego- specjalnie zarybianą.Żródło i foto B.G.


Przegląd zagospodarowania ROD"1-go Maja

Napisany przez delegatura 2016-06-20 11:04:12 Środkowoeuropejski czas letni

W dniach 14i16.06.2016r.Komisja nr.2 w składzie: Sebastian Ciągwa,Jan Kowalski i Alfred Stankiewicz dokonała przeglądu ogrodu i działek w ROD "1-go Maja" w Gliwicach.

Ogród został założony w 1949r.i aktualnie posiada 464 działki. Na dzień dzisiejszy wszystkie działki są zagospodarowane. Powierzchnia ogólna ogrodu wynosi przeszło 20 ha.

Ogród jest b.dobrze zagospodarowany i prowadzony.Posiada sieć energetyczną i wodociągową.Pomaga innym sąsiednim ogrodom,posiada również bogatą tradycję.W 2014r.zajął I-sze miejsce w przeglądzie i ocenie ogrodów Okręgu Śląskiego,a w 2015r.był finalistą Konkursu Krajowego Polskiego Związku Działkowców.

W przeglądzie na zasadzie pomocy uczestniczył i pomocy udzielał Prezes ogrodu P.Stanisław Rak. Działki w zdecydowanej większości są zagospodarowane zgodnie z regulaminem ROD. Działkowcy są dla siebie życzliwi,doceniają pracę Zarządu,a szczególnie pracę Prezesa i gospodarza ogrodu. W ogrodzie organizowane są dożynki z udziałem władz miasta i służb porządkowych.

Szczegóły przeglądu zagospodarowania ogrodu i działek zawarte są w Protokóle przekazanym do Delegatury Rejonowej PZD w Gliwicach.

Komisja dziękuje władzom ogrodu za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu przeglądu zagospodarowania ogrodu i działek, zgodnie z uchwałą Nr 145/2016 Prezydium Krajowej Rady PZD.Treść i zdjęcia:Sebastian Ciągwa


Przegląd zagospodarowania ROD "Biegusa"

Napisany przez delegatura 2016-06-20 11:03:22 Środkowoeuropejski czas letni

Ogród został założony w 1983r.i aktualnie posiada 64 działki na powierzchni powyżej 2 ha. Wszystkie działki są zagospodarowane i w przeważającej większości spełniają wymagania Regulaminu ROD.
Do poprawy infrastruktury ogrodu i działek potrzebne są nowe inwestycje,które chce zrealizować wybrany w 2015r.nowy Zarząd ogrodu, a szczególnie bardzo aktywna Pani Prezes.
Komisja życzy Zarządowi spełnienia tych zamierzeń.Żródło i foto Sebastian Ciągwa


Przegląd zagospodarowania ROD Wójtowianka

Napisany przez delegatura 2016-06-13 18:54:43 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 11.06.2016 komisja nr.8 dokonała przeglądu zagospodarowania ROD Wójtowianka.
W czasie przeglądu towarzyszyli nam członkowie Zarządu udzielając niezbędnych informacji.
Ogród położony w zachodniej części Gliwic posiada obecnie 190 działek.Powstał w 1950 roku jednak w związku z prowadzoną inwestycją drogową w tym roku część działek ulegnie likwidacji.
W ogrodzie jest sieć wodociągowa i energetyczna.Większość działek jest zadbana i urządzona zgodnie z regulaminem.Niektóre z nich to prawdziwe perełki bardzo ciekawie urządzone z dużą różnorodnością nasadzeń.
Oprócz upraw owoców i warzyw działki są miejscem wypoczynku dla osób starszych i bardzo często dla młodych rodzin z dziećmi.
Dziękujemy Zarządowi za współpracę i pomoc w sprawnym przeprowadzeniu przeglądu.

Janina Banasik


Szkolenie powołanych komisji na podstawie Uchwały Nr. 145

Napisany przez delegatura 2016-06-09 12:44:37 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 08,06.2016r. w Delegaturze Rejonowej w Gliwicach odbyło się szkolenie powołanych komisji na podstawie Uchwały Nr. 145, 2016 Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców z dnia 11 maja 2016r. w sprawie,, Powszechnego przeglądu zagospodarowania ROD i działek 2016r’’ Szkolenie prowadził w-ce prezes OZ Śląskiego pan Tadeusz Kosowski. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali komplet dokumentów oraz materiałów, które będą pomocne w prawidłowym i rzetelnym przeprowadzenia tych przeglądów. Delegatura Rejonowa w Gliwicach będzie zawsze dostępna i pomocna dla komisji przeglądowych, jeżeli takiej pomocy tak merytorycznej i dokumentacyjnej będą potrzebować.
Źródło i foto J.P.


Szkolenie nowo przyjętych do PZD

Napisany przez delegatura 2016-06-09 12:42:10 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 07.06.2016r w Delegaturze Rejonowej PZD w Gliwicach odbyło się kolejne szkolenie nowo przyjętych do PZD, w którym uczestniczyło 42 osoby. Szkolenie prowadził wykładowca szkoleń pan Sebastian Ciągwa. Wykładowca dokonał omówienia ustawy o ROD z dnia 13 grudnia 2013r szczególnie rozdziały 4, 5 i 7 i Statutu PZD ze szczególnym omówieniem rozdziałów VI i X oraz Regulaminu Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Po zadawanych pytaniach przez słuchaczy nasuwa się wniosek ze takie szkolenia dają podstawową wiedze o związku oraz jakie maja prawa działkowcy oraz jakie obowiązki nakładają na nich zapisy Ustawy, Statutu i Regulaminu ROD. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali Regulamin ROD oraz broszurkę Ekologiczna ochrona roślin na działce.

Źródło i foto J.P.


„Laba na Łogrodku „ w ROD „ Szarotka „ w Gliwicach

Napisany przez delegatura 2016-05-26 04:10:34 Środkowoeuropejski czas letni

„Laba na Łogrodku „ w ROD „ Szarotka „ w GliwicachW sobotnie popołudnie „ Radio Piekary „ zawitało do Gliwic . Na terenie ROD „Szarotka „ zorganizowało wspólnie z Zarządem piknik dla działkowców ROD Szarotka , sąsiednich ogrodów , w pikniku uczestniczyli również mieszkańcy pobliskiego osiedla .Radio Piekary obchodzi w bieżącym roku 20 lat swojej działalności , przyjechało do ROD Szarotka , który w 2015 roku obchodził swoje
65 lecie
.
Ogród ten został wybrano nieprzypadkowo , wyremontowany budynek Domu Działkowca oraz zadbane otoczenie , jest to jeden z lepszych ogrodów na terenie Gliwic.

Pogoda dopisała działkowcy też a więc popołudnie upłynęło w przyjemnej i wesołej atmosferze.

Prowadzący redaktorzy Gabriela Kokott - Drzyzga ,Sebastian Parma przygotowali dla uczestników pikniku liczne konkursy i zabawy nagradzając uczestników upominkami.


Uczestnicy pikniku chętnie włączali się do zabawy a, że głosy mieli bardzo dobre regionalne piosenki śląskie rozbrzmiewały po ogrodzie oraz na pobliskim osiedlu , przebieg pikniku był transmitowany na żywo na antenie Radio Piekary.
Wywiadu dla radia udzielił Wiceprezes Okręgu Śląskiego w Katowicach Pan Tadeusz Kosowski mówiąc jak ważną rolę odgrywają ROD dla społeczności śląskiej a zwłaszcza lokalnej , przypomniał , że w tym roku PZD obchodzi jubileusz 35- lecia. Gliwickie Ogrody są otwarte dla lokalnej społeczności , co widać na dzisiejszym spotkaniu , gdzie działkowcy wspólnie z mieszkańcami bawią się razem.

Na zakończenie Prezes tego ogrodu podziękowała radiowcom za wybór właśnie tego ogrodu , pomimo tego , że nie jest to największy ogród na teren Gliwic. Podziękowała wszystkim uczestnikom pikniku za przybycie i miłą przyjacielską atmosferę.<< Nowsze  Starsze >>
POWRÓT

Dzisiejszego dnia stronę odwiedziło » » » 306
W tym tygodniu stronę odwiedziło » » » 4359
W tym miesiącu stronę odwiedziło » » » 14575
W tym roku stronę odwiedziło » » » 120166
Od początku stronę odwiedziło » » » 522171
 
Rekordowo odwiedziło nas 1130 Internautów w dniu 2016.04.16

© 2010 by Lex_killmen