STRONA GŁÓWNA DELEGATURA PZD AKTUALNOŚCI KOMUNIKATY SPIS OGRODÓW OŚRODEK FINANSOWO- KSIĘGOWY GALERIA ZDJĘĆ PORADY SYMBOLE ZWIĄZKU JAK ZOSTAĆ DZIAŁKOWCEM CIEKAWE LINKI DO STRON ZASOBY STRONY WWW KRAJOWEJ RADY PZD ZASOBY STRONY WWW OKRĘGOWEGO ZARZĄDU ŚLĄSKIEGO PZD BROSZURY KOMISJA REWIZYJNA NASZE OGRODY – ZDJĘCIA POBIERANIE KONTAKT MAPA DOJAZDU WOLNE DZIAŁKI Z POŻÓŁKŁYCH STRON WIERSZE BIULETYNY

baner codzienniepomagam.pl

 

AKTUALNOŚCI

<< Nowsze  Starsze >>

Dożynki w ROD „Śnieżka”

Napisany przez delegatura 2016-09-27 07:21:12 Środkowoeuropejski czas letni

Dożynki w ROD „Śnieżka” odbyły się 24.09.2016r przy ładnej pogodzie i pełnej sali przybyłych działkowców. Spotkanie otworzył prezes ogrodu pan Zdzisław Kowalik witając zebranych działkowców i gości. Działkowcy również przygotowali tradycyjne dożynkowe powitanie: chlebem i …..dynią. Wszyscy zebrani odśpiewali hymn PZD. Następnie została przedstawiona historia ruchu działkowego z szczególnym zaznaczeniem obchodzonego w tym roku jubileuszu 35-lecia PZD. Delegatura Gliwicka PZD wystosowała do ogrodu i prezesa podziękowania za wkład pracy w rozwój ruchu działkowego. Bardzo miłe życzenia przekazała Zarządowi i działkowcom pani Grażyna Walter-Łukowicz –radna Rady Miasta która była gościem dożynek.
Następnym doniosłym punktem spotkania było wręczenie odznaczeń brązowych i srebrnych Zasłużony Działkowiec wyjątkowym członkom ogrodu. Spora grupa osób z chęcią pomaga w tworzeniu ładnego wizerunku ogrodu za co zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami książkowymi.
Po części oficjalnej przy suto zastawionych stołach i dźwiękach zespołu muzycznego rozpoczęto zabawę do późnych godzin nocnych.
Okręgowe Dożynki Okręgu Śląskiego połączone z obchodami 35-lecja powstania Polskiego Związku Działkowców

Napisany przez delegatura 2016-09-27 07:20:19 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 22,09,2016r odbyły się Okręgowe Dożynki Okręgu Śląskiego połączone z obchodami 35-lecja powstania Polskiego Związku Działkowców. Dożynki otworzył oraz powitał gości i przedstawicieli ogrodów Okręgu Śląskiego Prezes Okręgowego Zarządu Śląskiego Pan Józef Noski. Następnie dokonał omówienia ruchu związkowego na Śląsku oraz w innych regionach Kraju, wymieniając najstarsze ogrody, które funkcjonują do dziś i się wspaniale rozwijają. Jednocześnie w swym wystąpieniu przechodząc do omówienia jubileuszy 35-lecja PZD, omówił jego powstanie oraz działania Związku w jego jedność oraz walkę działkowców w jego obronę, po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, podkreślając zasługi działkowców Okręgu śląskiego i całego Kraju. W dalszej kolejności w imieniu Krajowej Rady PZD dokonał odznaczeń odznakami,, Za Zasługi Dla Polskiego Związku Działkowców’’ i Złotymi odznakami, Zasłużony Działkowiec’’ najaktywniejszych działaczy Związku i działkowców. Następnie wręczył puchary dla najstarszych ogrodów, które ufundowała Krajowa Rada PZD oraz Zarząd Okręgu Śląskiego. Natomiast skromne upominki wręczono dla laureatów,, Najładniejsza Działka roku 2016’’ i, ROD ROKU 2016.’’ Które zostały ufundowane przez OZ Śl. Po części oficjalnej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, którego występy nagradzane były ogromnymi brawami?
Źródło i foto J.P.


Dożynki w ROD,, Kwiat Jabłoni ‘’

Napisany przez delegatura 2016-09-18 19:42:43 Środkowoeuropejski czas letni

Kolejne dożynki ogrodowe odbyły się w ROD „Kwiat Jabłoni” dnia 17.09.2016r. Zebranych działkowców przywitał prezes ROD pan Zenon Bitkowski. Świetlicę zdobiły nowe firany i obrusy a kolorowe ozdoby tworzyły wesoły i odświętny nastrój. W części oficjalnej brali udział przedstawiciele Delegatury PZD OZ Śl w Gliwicach : Barbara Głogowska i Zdzisław Kowalik. W tym dużym ogrodzie znalazło się sporo działkowców którzy zasłużyli na srebrne i brązowe odznaki Zasłużony Działkowiec. Uhonorowani dyplomami otrzymywali również nagrody rzeczowe w postaci sprzętu ogrodniczego i książek. Działkowcy wręczając kosz słodkości podziękowali pani Annie Skubisz( skarbnikowi ) za jej trud w prowadzeniu spraw finansowych ogrodu. Również nagrody otrzymali zwycięzcy konkursu plonów prezentowanych przed Domem Działkowca. Jako że ogród boryka się z inwazją dzików, zarząd ufundował małą rekompensatę za szkody w postaci zestawów cebulek dla najbardziej poszkodowanych.
Następnie działkowcy otrzymali artykuły spożywcze na dalszą część zabawy. Smacznym preludium były pajdy chleba z smalcem zrobionym przez panią Grażynę Bitkowską . Po krótkiej przerwie kiedy przestawiano stoły i zespół muzyczny zainstalował sprzęt rozpoczęła się zabawa która trwała do 1szej w nocy. Bawili się dorośli i dzieci, a dobry nastrój wszystkim dopisywał.

Dzień Działkowca w ROD „Nowy Start”

Napisany przez delegatura 2016-09-18 19:41:33 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 17,09.2016r w ROD ,,Nowy Start'' w Gliwicach odbył się Dzień Działkowca którego w imieniu zarządu otworzył prezes ROD Pan Piotr Halama ,który przywitał i podziękował działkowcom za przybycie i życzył owocnej pracy dla dobra ogrodu i związku. Z okazji 35-lecia PZD Kierownik Delegatury PZD w Gliwicach odczytał podziękowanie od Delegatury PZD w Gliwicach dla działkowców ogrodu za jedność Związku oraz wsparcie w obronie działek i całego związku. Następnie od Delegatury Rejonowej PZD prezesowi ROD wręczył podziękowanie za dotychczasowy włożony wkład pracy dla dobra ogrodu .Po wstępnej uroczystości podano smaczny poczęstunek a zabawa trwała do późnych godz wieczornych.Źródło i foto J.P.


Spotkanie robocze Członków Delegatury oraz Członków Komisji Problemowych działających w Delegaturze Rejonowej PZD w Gliwicach

Napisany przez delegatura 2016-09-18 19:40:41 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 14 września 2016r odbyło się spotkanie robocze Członków Delegatury oraz Członków Komisji Problemowych działających w Delegaturze Rejonowej PZD w Gliwicach. Tematami posiedzenia było; omówienie Krajowych Dni Działkowca odbytych w Zabrzu w dniu 03.09.2016r.
Wstępne omówienie planowanych Dni Działkowca OZ Śląskiego które odbędą się w dniu 22.09.2016r. Dokonane wstępnego podsumowania już odbytych Dni działkowca obchodzonych na ROD terenu działania Delegatury w Gliwicach, oraz ustalenie osób którzy będą obsługiwać ogrody które zgłosiły terminy swych dni działkowca. Przyjęto harmonogram pracy delegatury na wrzesień,oraz spotkania poszczególnych Komisji Problemowych .

Źródło i foto J.P.


Jubileusz 85-lecia istnienia ROD ,,Jutrzenka ''w Gliwicach

Napisany przez delegatura 2016-09-18 19:39:44 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 10.09.2016r ROD ,,Jutrzenka ''w Gliwicach obchodził 85-lecie swego istnienia. Z okazji tak dostojnego Jubileuszu zarząd ROD wystąpił o odznaczenia najaktywniejszych oraz najbardziej zasłużonych działkowców w rozwoju ogrodu . Puchar ufundowany przez OZ Ślaski z okazji 85-lecia ogrodu oraz odznaczenia wręczyli przedstawiciele Delegatury Rejonowej PZD w Gliwicach Członek KKR Zenon Jabłoński oraz Kierownik Delegatury PZD w Gliwicach. Delegatura Rejonowa PZD w Gliwicach na ręce Prezesa ROD wręczyła podziękowanie dla działkowców z okazji 35-lecia PZD za popieranie jedności związku a dla prezesa podziękowanie za pracę na rzecz ogrody i Związku. Podziękowania te przyjmowane były ogromnymi brawami działkowców. Po części oficjalnej podano poczęstunek a zabawa trwała do godzin wieczornych..Żródło i foto J.P.


Dożynki w ROD,, Budowlani ‘’

Napisany przez delegatura 2016-09-14 14:47:19 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu 10.09.2016 przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się uroczystości dożynkowe w ROD Budowlani.
Imprezę rozpoczął prezes p. Maciek Zabłocki witając przybyłych gości i działkowców .
Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Delegatury; kierownik p.Jan Pękala oraz członek Krajowej Komisji Rewizyjnej p.Zenon Jabłoński .
Na ręce prezesa goście przekazali dyplomy i podziękowanie dla ogrodu za włożony wkład w rozwój i jedność Związku z okazji 35 lecia PZD.
W dalszej części wyróżnieni działkowcy otrzymali odznaczenia związkowe i upominki książkowe.
Wręczono również dyplomy i puchar za udział w konkursach "Najładniejszy ogród roku 2016"oraz "Działka roku 2016" Za wzorową uprawę działki nagrodzono dyplomami i wdzięcznym doniczkowym wrzosem głównie nowych działkowców, którzy ciekawie zagospodarowali swoje ogrody.
Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa przy dźwiękach świetnej muzyki prezentowanej przez prezesa i didżeja w jednej osobie p.Zabłockiego .A ,że upał w tym dniu dawał się we znaki więc zgromadzeni najpierw raczyli się piwem i poczęstunkiem przygotowanym przez Zarząd , także ciastami upieczonymi przez działkowców.
Gdy nastał wieczorny chłód rozpoczęła się prawdziwa zabawa.

Janina Banasik


Dzień Działkowca w ROD „Pod Gruszą”

Napisany przez delegatura 2016-09-13 20:05:49 Środkowoeuropejski czas letni

W dniu17.09.2016r w ROD „Pod Gruszą” działkowcy świętowali Dzień Działkowca. Teren na którym się zebrano był pięknie przyozdobiony a stoły ustawiono pod nowo wybudowaną wiatą. Spotkanie otworzył prezes ogrodu pan Antoni Falikowski witając wszystkich z uśmiechem. Doniosłym wydarzeniem było odznaczenie vice prezesa pana Andrzeja Barszczewskiego odznaką Za Zasługi dla PZD nadaną prze Krajową Radę PZD. Jako że ogród brał udział w konkursie „najładniejszy ogród i najładniejsza działka” wielu działkowców i sam ogród otrzymali dyplomy i podziękowania z Delegatury OZ PZD Gliwice.
Wyjątkowo aktywni z ładnie uprawianymi działkami otrzymali srebrne i brązowe odznaczenia Zasłużony Działkowiec, a wielu innych Dyplomy. Częściowym sponsorem imprezy był Park Handlowy Arena, w związku z tym działkowcy otrzymywali upominki a dzieci słodycze i „pluszaki”. Wielu młodych działkowców zaangażowało się w prace na rzecz ogrodu, jeden z nich wykonał dla wszystkich działek oryginalne tabliczki z numeracją.
Wyjątkowo apetycznie prezentowały się wyroby wędliniarskie wykonane i wędzone przez działkowców .Ilość i jakość ciast upieczonych przez panie na pewno zadowoliła wszystkich.
Organizacja i atmosfera Dnia Działkowca była na wysokim poziomie. Odgłosy dobrej zabawy można było usłyszeć jeszcze koło pierwszej w nocy.


<< Nowsze  Starsze >>
POWRÓT

Dzisiejszego dnia stronę odwiedziło » » » 161
W tym tygodniu stronę odwiedziło » » » 161
W tym miesiącu stronę odwiedziło » » » 10184
W tym roku stronę odwiedziło » » » 20702
Od początku stronę odwiedziło » » » 594651
 
Rekordowo odwiedziło nas 1130 Internautów w dniu 2016.04.16

© 2010 by Lex_killmen